chrome firefox opera safari iexplorer

Як влада «кидає» молодих журналістів

25 лютого 2011 о 11:02

16 вересня 2009 року Міністерством України у справах сім‘ї, молоді та спорту серед представників центральних та регіональних засобів масової інформації, які працюють над висвітленням перспектив розвитку молодіжної політики в державі, було оголошено конкурс «Молодь – майбутнє України».

5 серпня 2010 року конкурс було успішно звершено і визначено переможців. За результатами оцінки конкурсних робіт у 5 номінаціях переможцями були визнані четверо журналістів. В одній з номінацій перемогу розділили двоє учасників, а у трьох номінаціях взагалі найкращою виявилася одна й та сама учасниця.

Відповідно до п.6.3 Положення про проведення щорічного конкурсу серед представників засобів масової інформації «Молодь – майбутнє України», затвердженого наказом Міністерства України у справах сім‘ї, молоді та спорту №2367 від 03.07.2009 року, переможців конкурсу Мінсім‘ямолодьспорт планувало відзначити грошовими преміями, дипломами та спеціальними призами.

Проте нагородження переможців відкладалося наступні п‘ять місяців, а 31 грудня 2010 року результати зазначеного конкурсу були взагалі скасовані. 

Підстава — наказ Мінсім‘ямолодьспорт №4735, відповідно до якого Міністерство юстиції України, перевіряючи накази Мінсім‘ямолодьспорту, знайшло «….невідповідність Положення про проведенні щорічного конкурсу серед представників ЗМІ «Молодь – майбутнє України» законодавству України та наявність у документі норм, що зачіпають права й законні інтереси громадян».

Таким чином конкурс, який мав на меті «…стимулювати у мас-медіа інтерес до питань реалізації молодіжної політики, пошуку талановитих журналістів і залучення їх до співпраці з Міністерством…» виявився імітацією активної роботи, з одного боку, і дарма витраченим часом з боку журналістів.

Заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко направив депутатський запит Прем’єр-міністру України з проханням розглянути дані факти, дати їм відповідну оцінку та забезпечити реалізацію прав представників ЗМІ на отримання належної винагороди.

«Рідна країна»

4 січня

Інші дати
Народився Павло Житецький
(1837, Кременчук - 1911) - український мовознавець, лексикограф, педагог і громадський діяч. Досліджував історичну фонетику української мови, зокрема таку її пам'ятку, як Пересопницьке Євангеліє 1556—1561 pp. Був активним учасником українського політичного руху, членом київської «Громади», співробітником «Кієвской Старини».
У дискусії щодо «теорії» Михайла Погодіна про нібито російськість княжого Києва відстоював думку, що Київська Русь — це держава українського народу, що традиції культури і побуту тут не переривалися у всі часи, а риси української мови наявні ще у письмових джерелах 12-13 ст.
Розгорнути
Народився Мирослав-Іван Велигорський
(1920, с. Серафинці Івано-Франківської обл. - 2008) - дослідник історії української культури, освіти, організатор громадського життя українців Канади.
Розгорнути