chrome firefox opera safari iexplorer

Студенти протестуватимуть проти платних послуг у вишах

11 жовтня 2010 о 13:58

У вівторок, 12 жовтня, студенти проведуть Всеукраїнську акцію протесту проти комерціалізації освіти. Про це повідомили у прес-службі Незалежної студентської профспілки «Пряма дія». Студенти вимагатимуть відмінити постанову Кабімну №796, яка дозволяє вишам вводити платні послуги і фактично знищує право на безкоштовну освіту, повідомляє прес-служба.

Акції пройдуть у 13 містах України. Демонстрація у Києві почнеться о 16:00 з м. Арсенальна, звідки студенти пройдуть маршем до Кабінету міністрів.

Демонстрації відбудуться без участі жодних політичних партій, наголошують організатори. «Якщо якась із партій з’явиться на акції, ми вважатимемо це відвертою провокацією. Захист прав студентів — справа самих студентів», — підкреслюють в профспілці «Пряма дія».

Водночас до Президента України Віктора Януковича звернулися заступник Голови Верховної Ради Микола Томенко, народні депутати з фракції БЮТ Євген Суслов і Валерій Дубіль, представник фракції Блоку Литвина Валерій Баранов та фракції НУ-НС Руслан Князевич з проханням скасувати відповідну Постанову Кабміну.

На їх переконання, ця постанова «Про затвердження переліку платних послуг, які можуть надаватися навчальними закладами, іншими установами та закладами системи освіти, що належать до державної і комунальної форми власності» викликає великі сумніви щодо їх законності та відповідності Конституції України. «Платні послуги у вузах провокують корупцію у вищих навчальних закладах», — вважають народні депутати.

«Запровадження Кабінетом Міністрів України можливості надання державними навчальними закладами зазначених платних послуг, які безпосередньо пов'язані з організацією навчально-виховного процесу та передбачені навчальними планами, не відповідає вимогам статті 53 Конституції України, яка гарантує право кожного на освіту, покладаючи на державу обов'язок забезпечити доступність і безоплатність дошкільної, загальної середньої, професійно-технічної, вищої освіти в державних та комунальних навчальних закладах», — йдеться у зверненні.

Окрім того, народні депутати наголошують, що, як визначив Конституційний Суд України у Рішенні від 4 березня 2004 року №5-рп/2004 у справі про доступність і безоплатність освіти, безоплатність освіти як конституційна гарантія реалізації права на освіту означає можливість здобуття освіти в державних і комунальних навчальних закладах без внесення плати у будь-якій формі за освітні послуги визначених законодавством рівня, змісту, обсягу і в межах тих видів освіти, безоплатність яких передбачена частиною третьою статті 53 Конституції України.

Нагадаємо, 27 серпня 2010 року на засіданні Кабінету Міністрів України була прийнята Постанова Кабінету Міністрів України № 796 «Про затвердження переліку платних послуг, які можуть надаватися навчальними закладами, іншими установами та закладами системи освіти, що належать до державної і комунальної форми власності». Серед інших, пропонується встановити плату за: проведення лабораторних занять для студентів у разі, коли такі заняття пропущені без поважних причин; забезпечення обмундируванням студентів та працівників тих вищих навчальних закладах, статутом яких передбачено носіння форменого одягу; проведення контрольних заходів при переведенні студента з одного до іншого вищого навчального закладу; користування документами з читальних залів та відділів зберігання фондів понад установлені навчальними закладами терміни; видання та реалізація навчальної літератури, наукових, науково-технічних видань; утримання вихованців у інтернатних навчальних закладах, загальноосвітніх школах та професійно-технічних училищах соціальної реабілітації з частковою оплатою відповідно до законодавства тощо.

* За матеріалами proUA та www.tomenko.kiev.ua

28 червня

Інші дати
Народилася Галина Вігурська
(1909, с. Юлинці Вінницької обл. - 1990) -  українська письменниця. Перекладала з білоруської, польської, російської мов (твори Якуба Коласа, В. Бикова, П. Бровки).
Розгорнути
Народився Андрій Роміцин
(1909, с. Труфанівська, Росія - 1990) -  український кінознавець. Кандидат мистецтвознавства. Твори: "Кіно і сучасність", "Мистецтво екрана", "Життя та герої екрана".
Розгорнути
27 — 28 червня 1663 р. – Чорна рада у Ніжині
загальна козацька рада, яка збиралася для вирішення стратегічних птань, коли між старшинами не було одностайності. Рада була скликана для обрання гетьмана Лівобережної України. В 1663 році після зречення Юрія Хмельницького в Україні розпочався період громадянської війни ( «Руїна»). Чорна рада 1663 року обрала гетьманом Івана Брюховецького. Участь у Чорній раді брали не тільки козаки,  але селяни і міщани – «чернь», які також мали право голосу.  
Тече вода в синє море, Та не витікає, Шука козак свою долю, А долі немає. (Тарас Шевченко)
Розгорнути
Битва під Берестечком (28 червня – 10 липня 1651)
найбільший бій Хмельниччини, який вібувся між Військом Запорізьким під командуванням Богдана Хмельницького спільно з союзним йому кримськотатарським військом та армією Речі Посополитої.
Розгорнути

Новини Дивитися всі