chrome firefox opera safari iexplorer

До музею Голодоморів передали 8,5 тис. свідчень очевидців

25 листопада 2010 о 18:53

Вісім із половиною тисяч задокументованих свідчень очевидців штучного голоду 1932-33 років передали в музей «Меморіал пам'яті жертв Голодоморів в Україні». Це — 42 папки текстових матеріалів, 180 аудіо та 25 відеокасет, які допоможуть науковцям дослідити білі плями української історії.

Упродовж семи років учні, студенти та краєзнавці шукали та спілкувалися зі свідками Голодомору в Україні у рамках програми «Уроки історії». Музейники мають на меті перевести наданий архів у цифровий формат та зробити його доступним для загального перегляду чи наукових досліджень.

«Меморіал пам'яті жертв Голодоморів в Україні» — наймолодший національний музей та єдиний, який спеціалізується виключно на цій тематиці. За рік роботи його відвідали близько 280 тисяч осіб.

Олександр Максимчук, голова правління благодійного фонду: «Ці свідчення почали збиратися тільки в 2003 році, тоді, коли дуже багато свідків цієї жахливої трагедії українського народу, і тому воно є актуальним. Ми продовжуємо цю роботу».

Віктор Діденко, директор національного музею «Меморіал пам'яті жертв Голодоморів в Україні»: «В наших державних архівах відсутні дані за цілі райони, за цілі населені пункти. І ці документи нам зараз якраз поможуть, щоби дійсно встановити скільки ж людей загинуло».

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути