chrome firefox opera safari iexplorer

Школярам викладатимуть «толерантну історію»?

11 листопада 2010 о 22:28

В Україні розпочалася реалізація проекту «Толерантність на уроках історії України», започаткованого благодійним фондом «Перше вересня».

Як повідомила на прес-конференції директор фонду «Перше вересня» Марина Мосієнко, в рамках проекту українським вчителям будуть запропоновані кілька сценаріїв викладання суперечливих моментів з історії України.

На її думку, однією з проблем викладання історії в школах є однобоке висвітлення історичних подій. М.Мосієнко вважає, що такий спосіб викладання формує нетолерантне ставлення дітей до представників інших релігій та національностей.

«Ми постараємося розробити курс, куди будуть включені найбільш складні дискусійні чи проблемні питання з історії України, з якими стикаються вчителі. Також ми розробимо певні сценарії щодо викладання цих тем», — відзначила директор фонду «Перше вересня».

У свою чергу, співорганізатор проекту, директор освітньої програми Міжнародного фонду «Відродження» Георгій Касьянов повідомив, що при підготовці проекту було організовано робочу групу, яка дала оцінку підручникам з історії України з позиції толерантності.

За його словами, в багатьох підручниках деякі історичні моменти не відповідають реальному стану речей. Зокрема, було виявлено протиставлення католицизму православ’ю, негатив щодо поляків, турків та росіян.

Проект здійснюється за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Новий курс буде додано до програми перепідготовки вчителів у всіх українських ВНЗ.

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути