chrome firefox opera safari iexplorer

У Львові діє виставка старовинних і сучасних рушників

06 листопада 2010 о 00:37

З 29 жовтня по 11 листопада у Львівському обласному Будинку учителя проходить обласна виставка вишиваних рушників народних майстрів Львівщини «Мамина світлиця», присвячена Дню української писемності.

Виставка має на меті показати рушник, як оберіг українського народу, широко популяризувати майстерність учителів із народного промислу «вишивка», уміння передати свої знання учням, пропагувати пошукову роботу стародавніх рушників у різних регіонах.

На виставці експонується 94 вишиваних рушники – як старовинних, так і сучасних. Представлені рушники кінця XIX та початку ХХ століття.

На виставці представлені вишиті рушники, датовані 1922, 1926, 1938, 1939 роками. Слід зазначити, що навіть під час війни натруджені руки матерів працювали над вишивкою. Цьому свідчать експонати, датовані 1941, 1943, 1944 роками.

Свої експонати на виставку представили 8 районів області: Яворівський, Старосамбірський, Жидачівський, Золочівський, Радехівський, Стрийський, Пустомитівський, Мостиський та міст Радехова і Стрия. Також є рушники вчителів-народних умільців Залізничного, Шевченківського, Сихівського районів Львова та Львівської правничої гімназії.

«Виставка відзначається високим професійним рівнем виконання вишивок, оригінальністю старовинних рушників, пізнавальним характером представлених старовинних експонатів та використанням рушників у житті та побуті українців. Учасники виставки будуть нагороджені грамотами та книжками», – повідомив начальник ГУ освіти і науки Львівської ОДА Михайло Брегін.

1 січня

Інші дати
Всесвітній день пам’яті жертв ДТП
Міжнародний день ООН, встановлений резолюцією A/RES/60/5 Генеральної Асамблеї ООН 26 жовтня 2005 року, який щорічно відзначається в третю неділю листопада
Розгорнути
День вишиванки
Міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. Дата проведення — щороку в третій четвер травня.
Розгорнути
Василь Ігнатенко
1961 – ліквідатор аварії на Чорнобильській АЕС, командир відділення 6-ї самостійної воєнізованої пожежної частини з охорони м. Прип’ять. Герой України.  
Розгорнути
Новий рік
В цей день православна церква відзначає святого Иллю Муромця, героя багатьох народних билин, мощі якого знаходяться у катакомбах Києво-Печерської лавры. Илля Муромець жив у 12 столітті.
З Новим роком, браття милі, В новім щастю, в новій силі Радісно вітаю вас І бажаю, щоб в здоров”ю, В мирі, з братньою любов”ю, Відтепер ішов нам час. Щирій праці Бог поможе! Дай вам Боже все, що гоже! (Іван Франко)
Розгорнути
Народився Степан Бандера
(1909, с. Старий Угринів Івано-Франківська область – 1959) - український політичний діяч, ідеолог українського націоналістичного руху ХХ століття.
Розгорнути
Народився Віктор Афанасьєв
(1917, м. Актюбінськ, Казахстан – 1987) – український режиссер, засновник єдиних в Україні Музею театральных ляльок та Вищої професійної школи акторів і режисерів театру ляльок. Першим переніс на лялькову сцену вистави для дорослих («Чортовий млин», «Вертеп», "12 стільців", "Запорожець за Дунаєм"). З 1997 р. ім'я Афанасьєва носить Харківський державний академічний театр ляльок
Розгорнути
Loading...