chrome firefox opera safari iexplorer

У Луцьку відбудеться фестиваль вишитих рушників

08 травня 2011 о 09:07

У Луцьку 8 травня, у День матері, відбудеться ІІ Всеукраїнський фестиваль вишитих рушників.

Співорганізаторами фестивалю виступили Луцька міська рада та Волинська обласна державна адміністрація. У межах фестивалю відбудеться парад учасників з вишитими рушниками, виставка-ярмарок, благодійний аукціон із продажу вишитих рушників, зібрані кошти з якого будуть передані вишивальницям з особливою долею, концерти та інші заходи, присвячені Святу матері.

Крім того, оргкомітет фестивалю закликав лучан у цей день прикрасити вишитими рушниками вікна своїх осель, квартир, будинків, вітрини магазинів, офісів, організацій, підприємств, установ.

”Це своєрідне та індивідуальне оформлення вишитими рушниками будинків і вулиць усього міста стане унікальним явищем, якого ніде і ніколи ще не було, своєрідним виявом шани до материнських оберегів, збереженням та примноженням традицій українського народу, перетворить наше славне місто Луцьк у неповторну картину вишитого рушника, де саме рушник буде яскравим візерунком неперевершеного людського витвору мистецтва”, — зазначив автор проекту, заслужений діяч мистецтв України Віталій Іваницький.

Минулого року відбувся перший Всеукраїнський фестиваль вишитого рушника «Вишиті обереги єднання». Тоді понад тисячу лучан, склавши свої вишиті рушники разом, вишикувалися у шеренгу від Театрального майдану до перехрестя вулиць Лесі Українки та Кривого Валу. Учасниками дійства були не лише волиняни, але й представники з інших областей України. На фестивалі були представлені весільні, обрядові та великодні рушники.

 

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути