chrome firefox opera safari iexplorer

У Харкові гостям Євро покажуть місця Гоголя та Сковороди

14 грудня 2010 о 20:18

Основний акцент при розробці туристичних маршрутів до чемпіонату Євро-2012 Харків зробив на відомі імена — українського письменника Миколи Гоголя та філософа Григорія Сковороди.

Два туристично-екскурсійні маршрути, які пропонуватимуть гостям турніру, проклали у сусідній Полтавщині, де народилися українські класики.

За гоголівським маршрутом, туристам покажуть більше 20 місць, пов’язаних із життям та діяльністю відомого письменника, його родини, з героями творів та часами, у які вони жили. Зокрема, гостям покажуть Державний літературно-меморіальний музей-заповідник Гоголя, історико-краєзнавчий музей та ландшафтний парк у селі Диканька.

Також туристам пропонують здійснити візит до садиби Івана Котляревського та Свято-Успенського кафедрального собору, полтавського Хрестовоздвиженського жіночого монастиря, Спасо-Преображенської церкви, оглянути будівлю Інституту шляхетних дівчат, пам’ятник миргородським козакам та інше.

Другий маршрут передбачає подорож на батьківщину Григорія Сковороди. Туристам пропонують відвідати Національний літературно-меморіальний музей великого українського філософа, завітати до будинку, де він жив та помер, оглянути парк, філософську алею, могилу та пам’ятник Сковороди.

Нагадаємо, загалом у Харкові розробили 13 туристичних маршрутів до Євро-2012. Туристам запропонують оглянути Харків літературний, мистецький та археологічний, православні святині приймаючого міста, а також маршрути за тематикою «Полтавська битва» та «Поляки у Харкові».

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути