chrome firefox opera safari iexplorer

В Україні нелегально використовують ГМО

25 січня 2011 о 23:04

Усі генно-модифіковані організми в Україні є нелегальними, оскільки не зареєстровано жодної лінії ГМО.

Про це заявляє директор Інституту екогігієни і токсикології Микола Проданчук.

«Всі ГМО в Україну нелегальні, тому що відповідно до закону про біобезпеку 2005 року бути в обігу в Україні в якості харчових продуктів в якості кормів і рослин для вирощування можуть бути тільки ГМО, які зареєстровані, а на сьогоднішній день жоден ГМО в Україні не зареєстрований», — сказав він.

Проданчук підкреслив, що навіть якщо і ГМО і застосовуються, то в такому випадку мова йде про нелегальне їх застосуванні.

Микола Проданчук нагадав, що порядок державної реєстрації ГМО регламентується постановою Кабінет Міністрів, і цей порядок передбачає, що підставою для реєстрації ГМО є позитивний висновок державної санітарної епідеміологічної експертизи.

В даний час не зареєстровано жодної такої лінії ГМО. «Це означає, що нелегально застосовують ГМО», — сказав він.

Між тим, він зазначив, що в Україні практично немає харчових продуктів з генно-модифікованими організмами.

«На щастя, на ринку України практично немає харчових продуктів з ГМО», — сказав Проданчук.

Він підкреслив, що з-понад 23 тис аналізів, проведених лабораторіями виявлено було тільки 24 випадки використання ГМО у харчових продуктах.

Проданчук нагадав, що кримінальна відповідальність за використання ГМО в складі харчових продуктів не передбачена і є адмінвідповідальність і фактично заборона реалізації такої продукції.

«Саме через цю загрозу виробники не ризикують генно-модифікованими організмами», — підкреслив він.

Проданчук також зазначив, що в 99% випадків для перевірки в лабораторіях на вміст ГМО звертаються саме виробники та імпортери самі зацікавлені в якості продукції.

Що ж стосується наклейок на харчові продукти з написом «без ГМО», то ці наліпки «на совісті виробника», оскільки немає можливості перевірити абсолютно всі продукти харчування.

Що стосується проведення аналізу, то за словами Проданчука, він не являє собою складності, а вартість становить кілька сотень гривень.

13 листопада

Інші дати
Народився Олександр Черняхівський
(1869, с.Мазепинці, Київська область – 1939) - український громадський діяч, лікар-гістолог. Перший голова Всеукраїнської спілки лікарів, активний творець української медичної термінології.
Розгорнути
Народився Остап Вишня (Павло Михайлович Губенко)
(1889, с.Грунь, Сумська область - 1956) – український письменник-сатирик і гуморист, автор-засновник художнього жанру нарис-усмішка.
«Чухраїнці» – це дивацький народ, що жив у чудернацькій країні «Чукрен»… Риси (як на ту старовинну термінологію) звалися так: 1. Якби ж знаття ! 2.Забув. 3.Спізнивсь. 4. Якось то воно буде, 5.Я так і знав!… Істино дивний народ.» (Остап Вишня)
Розгорнути