chrome firefox opera safari iexplorer

В Україні призупинено проби Манту

12 лютого 2011 о 23:38

У зв'язку з випадком в Сімеїзі, коли шестеро школярок відчули себе погано після проби Манту, Міністерство охорони здоров'я України призупинило використання туберкуліну.

«Державна інспекція з контролю за якістю лікарських засобів тимчасово призупинила використання алергену туберкульозного очищеного в стандартному розведенні», — йдеться у повідомленні МОЗ.

Нагадаємо, 4 лютого шестеро учениць сьомого класу Сімеїзької школи потрапили до лікарні після проведення планової діагностичної проби Манту. При цьому комісія не виявила порушень умов зберігання і транспортування, а також техніки введення туберкуліну.

Медики прийшли до висновку, що погіршення самопочуття школярок після проведення діагностичної проби Манту викликано «емоційним розладом». Всі дівчатка вже виписані з лікарні.

Нагадаємо, що такі випадки уже були неодноразово. Заборонялася тоді лише та серія туберкуліну, від якої конкретно дітям ставало зле.

Як відомо, Туберкулінова проба (реакція Манту, проба Пірке) представляє собою шкірну пробу, спрямовану на виявлення наявності специфічного імунної відповіді на введення туберкуліну.

Наявність вираженої шкірної реакції свідчить про наявність напруженого імунітету, тобто, що організм активно взаємодіє зі збудником. Реакція Манту — це свого роду імунологічний тест, який показує, чи є в організмі туберкульозна інфекція.

Туберкулін — загальна назва екстрактів мікобактерій M. tuberculosis, M. bovis або M. avium, що використовуються для проведення внутрішньошкірних діагностичних проб на туберкульоз у людини і тварин.

13 листопада

Інші дати
Народився Олександр Черняхівський
(1869, с.Мазепинці, Київська область – 1939) - український громадський діяч, лікар-гістолог. Перший голова Всеукраїнської спілки лікарів, активний творець української медичної термінології.
Розгорнути
Народився Остап Вишня (Павло Михайлович Губенко)
(1889, с.Грунь, Сумська область - 1956) – український письменник-сатирик і гуморист, автор-засновник художнього жанру нарис-усмішка.
«Чухраїнці» – це дивацький народ, що жив у чудернацькій країні «Чукрен»… Риси (як на ту старовинну термінологію) звалися так: 1. Якби ж знаття ! 2.Забув. 3.Спізнивсь. 4. Якось то воно буде, 5.Я так і знав!… Істино дивний народ.» (Остап Вишня)
Розгорнути