chrome firefox opera safari iexplorer

Черкаси претендують на звання джазової столиці України

23 березня 2011 о 15:03

Протягом 21-22 березня Черкаси перетворилися на столицю джазу. Упродовж двох днів у місті проходив традиційний щорічний міжнародний фестиваль «Черкаські джазові дні-2011». Це один із «найстаріших» фестивалів на території всієї України. Уже 23-й рік поспіль його приймають Черкаси.

У цьогорічному фесті взяли участь 9 колективів, серед яких резидент – Біг-бенд черкаського музичного училища Микола Євпака. Його учасниками також були музиканти з Харкова, Сум, Києва, США, Камеруну й Бразилії. Фестиваль щорічно проводиться за кошти спонсорів.

Традиційно джазові дні мають неабиякий глядацький інтерес у черкасців. Не стали винятком і цьогорічні. Протягом двох днів у залі Черкаського драмтеатру ніде було яблуку впасти. Першого дня глядачів театру радували музиканти з Харкова, зокрема біг-бенд Харківського університету мистецтв і комбо “Symbol Stream”, а також сумське тріо “Dr. Jazz”. Хедлайнерами дня були гості з Камеруну й США – Андрій Арнаутов і Кім Мерілен зі своїм септетом.

Головним організатором і засновником джазового фестивалю є черкасець Сергій Крашенінніков. Перші концерти він започаткував ще в далекі 80-ті роки. Відтоді щороку продовжував розвиток джазу в Черкасах, що нині досяг фестивального рівня.

Другий джазовий день у Черкасах видався ще цікавішим. На сцені драмтеатру виступили біг-бенд Черкаського музичного училища, київський колектив “Nothing Personal Project”, “Cherkasy Jazz Quintet” Сергія Крашеніннікова (Черкаси), а також Філо Мачадо й “Sounds Of Brazil” із Бразилії.

– Це дійсно важлива подія в культурному житті міста, яке претендує на звання джазової столиці України, – говорить міський голова Черкас Сергій Одарич. – Приємно, що в нашому місті є справжні поціновувачі джазу. Особисто я отримав масу задоволення від перегляду, дружині також дуже сподобалось.

Матеріали прес-служби Черкаського міськвиконкому

Автор фото — Ігор Бутенко

«Рідна країна»

13 листопада

Інші дати
Народився Олександр Черняхівський
(1869, с.Мазепинці, Київська область – 1939) - український громадський діяч, лікар-гістолог. Перший голова Всеукраїнської спілки лікарів, активний творець української медичної термінології.
Розгорнути
Народився Остап Вишня (Павло Михайлович Губенко)
(1889, с.Грунь, Сумська область - 1956) – український письменник-сатирик і гуморист, автор-засновник художнього жанру нарис-усмішка.
«Чухраїнці» – це дивацький народ, що жив у чудернацькій країні «Чукрен»… Риси (як на ту старовинну термінологію) звалися так: 1. Якби ж знаття ! 2.Забув. 3.Спізнивсь. 4. Якось то воно буде, 5.Я так і знав!… Істино дивний народ.» (Остап Вишня)
Розгорнути