chrome firefox opera safari iexplorer

Дніпропетровський будинок органної музики віддали УПЦ МП

23 березня 2011 о 14:43

На початку березня 2011 року Дніпропетровський будинок органної і камерної музики був переданий Дніпропетровській єпархії Української православної церкви Московського патріархату. Цю інформацію підтвердили представники як обласної, так і церковної влади.

21 березня з цього приводу у Дніпропетровську перед Будинком органної та камерної музики відбулася акція протесту музикантів та громадськості міста.

Директор Будинку органної та камерної музики Ніна Голікова, виступаючи на мітингу, заявила, що Дніпропетровська облрада не приймала рішення про передачу Будинку з обласної комунальної власності у власність церкви.

За її словами, колектив Будинку також не ознайомлений з мировою угодою, затвердженою господарським судом Дніпропетровської області в 2010 році, між церковною громадою та облрадою про передачу Будинку у власність церкви.

Н.Голікова зазначила, що трудовий колектив Будинку органної та камерної музики звернувся до Генеральної прокуратури України, прокуратури Дніпропетровської області, а також Апеляційного господарського суду області про скасування мирової угоди як незаконної.

Нагадаємо, 4 березня керуючий Дніпропетровською єпархією УПЦ МП митрополит Іриней заявив про те, що приміщення дніпропетровського Будинку органної та камерної музики перейшло в управління УПЦ МП.

Зокрема, 26 серпня 2010 року суд затвердив текст мирової угоди між громадою і представником Дніпропетровської облради, згідно з якою облрада передає церкві право власності на будівлю Будинку органної музики.

У свою чергу працівники органної зали вважають, що рішення суду, за яким дніпропетровський Будинок органної музики (колишній Брянський собор) передали церкві, є незаконним, адже на суді не були присутні представники закладу. До того ж, як зазначають музиканти, з боку обласної ради «все вирішувалося в одноосібному порядку, що є порушенням закону».

Довідка УНІАН

Дніпропетровський Будинок органної та камерної музики розташований у приміщенні колишньої Брянської церкви, збудованої коштом одного з металургійних заводів на початку 20-го століття.

У 1929 р. собор було закрито, тут розташувався склад. Після Другої світової війни будівля прийшла в занепад. У 1988 році після капітального ремонту будівлі за кошти Міністерства металургійної промисловості України тут відкрився Будинок органної і камерної музики. В органному залі встановлено двохмануальний механічний орган німецької фірми «Зауер», що має 30 регістрів і 2074 труби. Орган перебуває під охороною Всесвітнього комітету з охорони культурних цінностей.