chrome firefox opera safari iexplorer

Олег Скрипка презентує новий альбом

14 березня 2011 о 10:48

16 березня у столичному «Кристал Холі» відбудеться великий сольний концерт Олега Скрипки та Джаз-бенду «Забава», на якому буде презентовано новий альбом співака під назвою «Жоржина».

Робота над альбомом, що тривала понад п’ять років, проходила у трьох світових центрах української культури – розпочалася у Торонто, продовжилася в Києві і завершилась у Нью-Йорку.

В основі альбому лежать музичні твори Богдана Весоловського, композитора, який жив у Львові у 30-40х роках минулого століття та згодом емігрував до Канади з політичних міркувань. Тоді чарівна музика композитора користувалася в Україні великою популярністю. Він був активним учасником джаз-капели Яблонського, яка грала на всіх вечорницях Львова та навколишніх міст.

Роботу, проведену Олегом та його командою, можна назвати «реставраційною» – унікальні музичні матеріали, знайдені в Торонто, уже багато років не звучали для широкої публіки.

Достовірно відтворені аранжування та виконання цих пісень і сьогодні здатні легко занурити слухачів в атмосферу українського міста початку ХХ століття, збудивши відчуття солодкої ностальгії за романтичним минулим.

Колись під цю музику танцювала галицька та буковинська молодь, а тепер і київські паничі та панянки отримають змогу насолодитись елегантністю, витонченістю та світлим гумором пісень української музичної спадщини.

Стиль «ретро», в якому виконаний альбом «Жоржина», вважаю вишуканим, –каже Олег Скрипка. – До того ж, джаз – танго, фокстрот, свінг – зазвичай вважаються європейськими та заокеанськими жанрами, а цим проектом я хочу показати, що і наша країна має власну багату, неповторну та якісну музичну історію!

Під час роботи над альбомом з легкої руки співака з`явився на світ новий музичний колектив під назвою «Джаз-бенд «Забава» – своєрідний український «all star band», до якого ввійшли кращі вітчизняні джазові та рок-виконавці. Разом музиканти створили захоплююче шоу під назвою «Джаз-кабаре Олега Скрипки», в якому органічно переплелися мотиви ретро-джазу, української ліричної пісні, французького шансону та класичного рок-н-ролу.

Ми започаткувати в Україні традицію вечорів джаз-кабаре, де панує атмосфера відкритості, елегантності та шику. Саме сьогодні, у часи шаленої еклектики, мені здалось надзвичайно цікавим спробувати відродити цей жанр за допомогою сучасних музичних форм, – розповідає співак. – Сторіччя тому кабаре було аналогом сучасних модних клубів і тусовок, а музична складова концертів гармонійно поєднувала такі тодішні актуальні напрямки, як традиційний джаз, міський романс та оперета. Пізніше в рамках жанру була сформована естетика бродвейських мюзиклів, різноманітних еротичних шоу та навіть рок-н-ролу, адже саме з кабаре пішла традиція «танців на п’яних столах».

У концертній програмі прозвучать пісні, що увійшли до нового альбому, вічно молоді світові та українські шлягери («Черемшина», «Fever», «Tombe La Neige», «Rien de Rien» тощо), а також найвідоміші хіти ВВ («Весна», «Танці», «День Народження») в оригінальних джазових обробках.

Відвідувачі шоу зможуть першими придбати спеціальне видання компакт-диску.

Адреса: Київ, Дніпровський узвіз, 1, початок о 20:00.

Замовлення квитків за тел. (044) 538 01 00 та (067) 344 11 88.

26 листопада

Інші дати
Народився Пилип Морачевський (псевд. — Хвилимон Галузенко)
(1806, с. Шестовиця, Чернігівська область – 1879) – український письменник, поет-романтик, перекладач. Автор перекладу українською мовою всіх чотирьох Євангелія, «Діяння Апостолів», «Апокаліпсис», «Псалтир». Євангелія в перекладах Морачевського досі використовують під час богослужінь.
«Все минеться, правда зостанеться» (Пилип Морачевський)
Розгорнути
Народився Олександр Левада (Косяк)
(1909, с. Кривчунка, Черкаська область – 1995) – український драматург та кіносценарист. Автор творів «Гомін лісів Таращанських», «Південний захід», «Фауст і смерть», роману «Два кольори». За його сценаріями поставлені фільми «Українська рапсодія», «Берег надії», «Родина Коцюбинських»
Розгорнути
Народився Опанас Заливаха
(1925, с. Гусинка, Харківська область – 2007) – український живописець, відомий правозахисник-шістдесятник. Лауреат Шевченківської премії за твори останніх років «ХХ вік», «Мироносиці», «Українська мадонна», «Портрет Василя Стуса», «Портрет Шевченка», «Козака несуть», «Початок». Автор книги «Алла Горська. Червона тінь калини. Листи. Спогади. Статті».
«Все можна взяти в чужинця, окрім віри. Віра, взята у чужинця, губить» (Опанас Заливаха)
Розгорнути