chrome firefox opera safari iexplorer

«Розточчя» залишиться заповідником

14 березня 2011 о 10:16

10 березня у Києві відбувся суд за апеляційною заявою Міністерства освіти й науки України стосовно Природного заповідника «Розточчя», що на Львівщині.

І цей процес міністр Дмитро Табачник, який задумав реорганізувати цю потужну природоохоронну структуру не лише в Галичині, а й Європі, – програв. Про це повідомив власкор ЗІКу з посиланням на директора Київського еколого-культурного центру, заслуженого природоохоронця України Володимира Борейка.

З його слів, апеляційний суд залишив без змін ухвалу Окружного адміністративного суду міста Києва, який скасував наказ міністра освіти та науки України Дмитра Табачника за №1032 «Про реорганізацію Природного заповідника «Розточчя» при Національному лісотехнічному університеті України», яким було зобов’язано припинити юридичну особу «Природний заповідник «Розточчя» (Львівська обл., Яворівський р-н, cмт Івано-Франкове) шляхом його реорганізації у структурний підрозділ зазначеного університету.

Нагадаємо, що Київський еколого-культурний центр та Екоправо-Київ звернулися до суду з позовом до міністра освіти й науки України Дмитра Табачника стосовно його наказу за №1032 «Про реорганізацію Природного заповідника «Розточчя» при Національному лісотехнічному університеті України». Цим наказом було зобов’язано припинити юридичну особу «Природний заповідник «Розточчя» шляхом його реорганізації у структурний підрозділ зазначеного університету.

Природоохоронці вважають, що цим наказом міністр освіти і науки України Дмитро Табачник грубо порушив ст. 5 Закону України «Про природно-заповідний фонд України», згідно з якою природні заповідники в нашій державі є юридичними особами, а також – ст. ст. 51, 52, 53, 54 цього закону, згідно з якими реорганізація заповідників відбувається за згодою між Мінприроди України і не за допомогою наказу міністра, а указом Президента України.

Суд скасував наказ міністра освіти та науки України Дмитра Табачника про реорганізацію на Львівщині заповідника

А 10 березня у Києві розпочався новий судовий процес – за апеляційною заявою Міністерства освіти й науки України (міністр – Д. Табачник) стосовно Природного заповідника «Розточчя», що на Львівщині».

Як заявив директор Київського еколого-культурного центр Володимир Борейко, судова повістка стала несподіванкою для природоохронців, які були переконані, що Міносвіти зрозуміло свою помилку після першого судового процесу.

Джерело: ZIK
Розділи: Довкілля Здорова

28 березня

Інші дати
Дмитро Гнатюк
1925 –  видатний оперний співак. Перший виконавець легендарних пісень «Два кольори» і «Києве мій». Соліст, а з 1988 р. – головний режисер Національного театру опери та балету ім. Т.Шевченка. Герой України.
Розгорнути
Олекса Гірник
1912 – український дисидент, політв’язень. У 60-ту річницю проголошення самостійності України Центральною Радою, 22 січня 1978 р., вчинив самоспалення біля могили Т.Шевченка на Чернечій горі на знак протесту проти русифікації. Герой України (2007, посмертно).
Розгорнути
Народився Юліан Бачинський
(1870, с.Новосілка Тернопільська область – 1940) - український громадський і політичний діяч, публіцист, автор праці «Україна Irredenta», в якій обґрунтував необхідність створення української незалежної держави.
"Вільна, велика, політично самостійна Україна, одна, нероздільна від Сяну по Кавказ!". (Юліан Бачинський)
Розгорнути