chrome firefox opera safari iexplorer

Заповідник на Львівщині отримав статус біосферного резерву

14 грудня 2011 о 14:14

ЮНЕСКО надало статус біосферного резерву природному заповіднику «Розточчя» на Львівщині. Відповідний сертифікат у львівському палаці Потоцьких вручили міністру екології та природних ресурсів України Миколі Злочевському, повідомляє  Gazeta.ua.

Його копії міністр вручив голові Львівської ОДА Михайлу Костюку та директору природного заповідника «Розточчя» Ярославу Бовту.

«Ми зробили один із кроків, які поставив перед нами президент, — сказав Злочевський. — У подальшому я сподіваюся, що ця територія збільшиться за рахунок польської сторони. Створення такого транскордонного резервату стане гордістю Європи. Ліс, тварини, рослини будуть збережені для наших нащадків».

Створення такого біосферного резерву стало підсумком багаторічної наукової роботи. За словами Ярослава Бовта, це великий плюс для навколишнього середовища.

«Ми зможемо розвивати зелений туризм, проводити наукові дослідження на транскордонній території. Також матимемо змогу залучати інвестиції Євросоюзу, — розповів він. — Крім заповідних територій у резерв також увійшли ліси Рава-Руського, Старецького та Магерівського лісгоспів, старовинні дерев'яні церкви».

«Розточчя» займає майже 75 тисяч гектарів. Був створений у 1984 році. Наразі польська сторона «Розточчя» ще не має сертифікату ЮНЕСКО. Як повідомив Бовт, вони отримають його за півроку.

Нагадаємо, у 2010 році міністр освіти та науки Дмитро Табачник одним із своїх наказів намагався закрити заповідник «Розточчя». Однак окружний адміністративний суд Києва визнав такі дії міністра незаконними.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути