chrome firefox opera safari iexplorer

Парламент підтримав створення Чорнобильського біосферного заповідника

22 квітня 2015 о 13:52

Верховна Рада України 247-ма голосами ухвалила Постанову «Про Рекомендації парламентських слухань на тему «Про зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС, об’єкт «Укриття» та перспективи розвитку зони відчуження».

Про це повідомив автор Проекту Постанови, Голова Комітету з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Микола Томенко.

«Зокрема, серед важливих позицій, які запропонували у Рекомендаціях учасники парламентських слухань та наш Комітет, і які підтримала сьогодні Верховна Рада, є розробка урядової програми подолання наслідків Чорнобильської катастрофи на 2016—2021 роки та на період до 2026 року, а також прискорення створення Чорнобильського біосферного заповідника», – повідомив Микола Томенко.

Крім того, Постанова передбачає забезпечення фінансування бюджетних програм соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, не нижче рівня 2014 року.

Також документом передбачається розробка та затвердження Кабінетом Міністрів плану підготовки державних заходів до 30-х роковин Чорнобильської катастрофи та оголошення 2016 року роком вшанування пам’яті учасників ліквідації аварії на ЧАЕС.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути