chrome firefox opera safari iexplorer

Табачник проти заповідника на Львівщині

10 березня 2011 о 11:20

10 березня у Києві розпочинається судовий процес за апеляційною заявою Міністерства освіти й науки України (міністр – Д. Табачник) стосовно Природного заповідника «Розточчя», що на Львівщині.

Про це повідомив директор Київського еколого-культурного центру, заслужений природоохоронець України Володимир Борейко.

З його слів, судова повістка стала несподіванкою для природоохронців, які були переконані, що Міносвіти зрозуміло свою помилку після першого судового процесу.

Нагадаємо, що Київський еколого-культурний центр та «Екоправо-Київ» звернулися до суду з позовом до міністра освіти й науки України Дмитра Табачника стосовно його наказу від 1 листопада 2010 року за №1032 «Про реорганізацію Природного заповідника «Розточчя» при Національному лісотехнічному університеті України», яким зобов’язано припинити юридичну особу «Природний заповідник «Розточчя» (Львівська обл., Яворівський р-н, смт. Івано-Франкове) шляхом його реорганізації у структурний підрозділ зазначеного університету.

Володимир Борейко вважає, що цим наказом грубо порушена ст. 5 Закону України «Про природно-заповідний фонд України», згідно з якою природні заповідники в нашій державі є юридичними особами, а також – ст. ст. 51, 52, 53, 54 цього Закону, згідно з якими реорганізація заповідників відбувається за згодою між Мінприроди України, а також не за допомогою наказу міністра, а указом Президента України.

Суд скасував наказ міністра освіти та науки України Дмитра Табачника про реорганізацію на Львівщині заповідника. Тепер суд розглядатиме апеляцію Табачника.

2 квітня

Інші дати
Дарія Дяченко
1924 – діяч партизанського руху. У роки Другої світової війни була учасницею загону «Партизанська іскра» на Миколаївщині. Загинула від рук окупантів. Герой Радянського Союзу.
Розгорнути
Народився Серж Лифар
(1905, м. Київ - 1986) - балетний танцівник та хореограф українського походження, відомий як один із найвидатніших танцівників XX сторіччя. Сучасники називали його «богом танцю», «добрим генієм балету XX століття».
«Навіть прекрасний блискучий Париж не зміг примусити мене, киянина, забути мій широкий, величавий Дніпро». (Серж Лифар)
Розгорнути