chrome firefox opera safari iexplorer

Тернопільщина відзначить 25-річчя першого в Україні Співочого поля

23 березня 2011 о 11:34

У Тернополі 20-21 серпня відбудеться святкування 25-річчя з часу відкриття першого в Україні Співочого поля.

На свято приїдуть такі відомі національні колективи як Академічний народний хор імені Г.Верьовки, академічна капела «Думка» та оркестр народних інструментів під керівництвом народного артиста України Віктора Гуцала.

Як повідомили у прес-службі Тернопільської ОДА, на святі очікують також мистецькі колективи з шести регіонів України та всі хорові колективи Тернопільщини. Загалом, близько 5 тисяч учасників.

Довкола Співочого поля в Парку національного відродження діятиме містечко майстрів, які представлять вироби з дерева, вишивки, зразки лозоплетіння тощо, розповів начальник управління культури Тернопільської ОДА Григорій Шергей.

У межах свята всі національні колективи виявили бажання після святкування дня народження Співочого поля виступити з концертами в районах області.

Довідка

Перше в Україні Співоче поле (за зразком прибалтійських Співочих амфітеатрів) збудовано у Тернополі у 1986 році.

Попередньо планувалося, що перше Співоче поле в Україні буде споруджено у Києві для проведення грандіозного свята пісні, однак через Чорнобильську катастрофу всеукраїнське свято пісні вирішили перенести до Тернополя. Відповідно, тут, у парку Національного відродження (тоді ще парк називався імені Ленінського комсомолу) було збудовано Співоче поле.

Перше Всеукраїнське свято пісні відбулося у Тернополі на новозбудованому Співочому полі у 1986 році. Тоді у Тернополі виступили кращі музичні та хорові колективи України, зокрема, хор імені Григорія Верьовки, Черкаський і Полтавський народні хори. Ведучою свята пісні у 1986 році була відома українська дикторка Тамара Стратієнко.

За матеріалами zaxid.net та teren.uaforums.net

23 грудня

Інші дати
Народився Степан Тимошенко
(1878, с.Шпотівка, Сумська область – 1972) – український вчений у галузі механіки. Автор фундаментальних праць з теорії опору матеріалів, теорії пружності та коливань. Один із організаторів і перших академіків Української академії наук. Основоположник школи прикладної механіки в США.
Розгорнути