chrome firefox opera safari iexplorer

У квітні в Києві очікують сильну повінь

17 березня 2011 о 11:53

У кінці квітня в Києві очікується пік повені. Під час найсильнішого за останні п’ять років повіддя очікується підтоплення дачних масивів і деяких районів.

Про це повідомляє прес-служба Головного управління МНС України в Києві.

У МНС підкреслили, що вода буде переливатися через Лівобережну дамбу, і у квітні рух транспорту по ній буде обмежено. Можливі підтоплення в районі Бортничів, Вишеньок, Гнідина. Прогнозується підтоплення дачних масивів у районах Осокорки та Позняки.

Відомство вже підготувало відповідну техніку. Зараз у столичних рятувальників є п'ять потужних насосних станцій, п'ять пожежних рукавних автомобілів для відкачування води та її передання на великі відстані. Окрім цього, 22 пожежні частини Києва мають пожежні автомобілі з насосами для відкачування води меншої потужності. Напоготові також гумові човни, два рятувальні катери, аероглісери, які можуть проходити як по воді, так і по льоду, а також пожежний корабель.

Водночас, рятувальники запевнили, що підстав для занепокоєння з боку населення немає, адже повінь — щорічне явище, а рівень Дніпра контролюється на київській дамбі.

Окрім того, у відомстві нагадали, як поводитися під час повені. Так, при отриманні попередження про загрозу затоплення слід без зволікання вийти у безпечні та підвищені місця. При рятувальних роботах необхідно проявляти витримку і самовладання, суворо дотримуватися вимог рятувальників. Не можна переповнювати рятувальні засоби (катери, човни, плоти тощо), оскільки це загрожує безпеці рятувальників і тих, кого рятують.

Потрапивши у воду, слід зняти з себе важкий одяг і взуття, відшукати поблизу плаваючі чи предмети над водою, скористатися ними до отримання допомоги. Якщо є час, то необхідно вжити заходів щодо рятування майна і матеріальних цінностей: перенести їх у безпечні місця, а самим зайняти верхні поверхи (горища), дахи будинків.

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути