chrome firefox opera safari iexplorer

Три причини, чому київська злива перетворилася в повінь

17 серпня 2012 о 09:20

Підсумки повені: на Оболоні справи йдуть гірше, ніж на Троєщині та Харківському масиві. Бригинець назвав три причини, через які затопило Київ. Про це в своєму блозі розповів депутат Київради Олександр Бригинець.

«По-перше, столична влада вже давно не стежить за станом комунального господарства міста — колектори і водовідводи забиті, все буквально запресоване гнилим сміттям. Тому зрозуміло, що воді просто нікуди діватися, і вона йде вгору. Приклад — Оболонь: район буквально потонув, ставши епіцентром повені», — розповів О. Бригинець.

Депутат зауважив, що екологи називали головною загрозою повені Дніпро: мовляв, внаслідок дощів вода в річці підніметься і затопить найближчі райони. Однак, як показали події останніх днів, проблема не в піднятті рівня води в річці, а в тому, що їй нікуди вбиратися.

«По-друге, Київ активно і хаотично забудовується. Будинки виростають на столичній землі без врахування особливостей природи. Так, на Оболоні — найвища щільність забудови в столиці (воно й не дивно, враховуючи рентабельність тутешнього житла і пряму лінію метро) через що змінюється хід підземних річок і вода не знає куди себе діти. Як наслідок вона виливається на дороги, які перетворюються в річки», — впевнений О. Бригинець.

Третьою причиною О. Бригинець назвав те, що у столиці всупереч мораторію на знищення зелених зон, дерева, які мають допомагати затримувати воду, вирубуються.

«Знову ж таки, показовий приклад Оболоні, де парків немає в принципі — буквально все залито бетоном. Тому на цьому масиві справи йдуть навіть гірше, ніж на Троєщині або на Харківському масиві, де незабудованих зон більше і воді поки що є куди вбиратись», — констатував депутат.

Перераховані вище фактори, на переконання О. Бригинця, стали наслідком безладної і безвідповідальної політики столичної влади. Це призводять до таких надзвичайних ситуацій, як нинішня повінь, перед якою кияни виявилися просто беззахисними.

Розділи: Довкілля

28 березня

Інші дати
Дмитро Гнатюк
1925 –  видатний оперний співак. Перший виконавець легендарних пісень «Два кольори» і «Києве мій». Соліст, а з 1988 р. – головний режисер Національного театру опери та балету ім. Т.Шевченка. Герой України.
Розгорнути
Олекса Гірник
1912 – український дисидент, політв’язень. У 60-ту річницю проголошення самостійності України Центральною Радою, 22 січня 1978 р., вчинив самоспалення біля могили Т.Шевченка на Чернечій горі на знак протесту проти русифікації. Герой України (2007, посмертно).
Розгорнути
Народився Юліан Бачинський
(1870, с.Новосілка Тернопільська область – 1940) - український громадський і політичний діяч, публіцист, автор праці «Україна Irredenta», в якій обґрунтував необхідність створення української незалежної держави.
"Вільна, велика, політично самостійна Україна, одна, нероздільна від Сяну по Кавказ!". (Юліан Бачинський)
Розгорнути

Новини Дивитися всі