chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві десятки вулиць з однаковими назвами

26 березня 2011 о 13:48

Загубитися у Києві — не так і важко, не те що туристам, а й місцевим мешканцям. Усе через те, що у Києві — десятки однойменних вулиць.

Наприклад, є у Києві кілька вулиць Суворова: у Печерському районі Києва, де зовсім поруч станції метро, фешенебельні магазини та багатоповерхівки, а також на іншому березі Дніпра, де немає метро та інтенсивного руху автомобілів. Для місцевих жителів така ситуація створює проблеми та постійну плутанину у пошті.

Мешканці Лаврської — столичні рекордсмени зі зміни документів. Цій вулиці давали нове ім’я вже кілька разів — спочатку Січневого повстання, потім Івана Мазепи, тепер вона —  Лаврська.

Нарікають на такі перейменування і працівники офісів. Пошту доводиться розшукувати, клієнтам роз’яснювати, як доїхати.

Тетяна Слободяник, працівник страхової компанії: «Ми розповідаємо так — що вулиця Лаврська, це вона колись була вулиця Мазепи, а до того вона була вулиця Січневого повстання і дуже важко людям просто зорієнтуватися».

Найбільше дошкуляють вулиці-двійники та регулярні зміни вказівних табличок таксистам. GPS-навігатор губиться, люди невдоволені, куди їхати — невідомо.

Олег, таксист: «Краще було би так, як в Америці — сьома, восьма вулиця, двадцята, п’ятдесята…»

До Єврочемпіонату уболівальники мають побачити Київ справжнім європейським містом. Утім, людей може чекати сюрприз — 6 вулиць Леніна, 6 Садових, по 3 Щорса, Шевченка, Хмельницького. Список однойменних місць у Києві довгий — понад 2 десятки. Проте до Євро це хочуть виправити.

Олександр Бригинець, голова комісії Київради з питань культури та туризму: «Ми склали цей список вулиць однакових, але поки за перейменування активно не взялися. Чому? Тому, що ми знаємо назви вулиць, які треба замінити, але ще треба визначитися з новими іменами цих вулиць».

Незабаром у місті перейменують близько 10-ти вулиць. Їх назвуть на честь уславлених акторів театру імені Івана Франка та Лесі Українки.

16 квітня

Інші дати
Феодосій Федченко
1911 –  український метролог, фізик-експериментатор. Створив найточніший маятниковий годинник – астрономічний годинник Федченка (АГФ), яким оснащено більшість обсерваторій, станцій метро і телецентрів країн колишнього СРСР.
Розгорнути
Народився Борис Возницький
(1926, с. Ульбарів Рівненської обл. - 2012) - український мистецтвознавець, академік Української академії мистецтв, Герой України, лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка, заслужений працівник культури України та Польщі, президент Українського національного комітету Міжнародної ради музеїв (ІСОМ), доктор honoris causa.
Розгорнути
Народилася Христина Алчевська (Журавльова)
(1841, м.Борзна Чернігівська область – 1920) - український педагог, організатор народної освіти, популяризатор української мови, народної пісні, творчості Тараса Шевченка. У своїй садибі у Харкові у 1899 році встановила перший у світі пам»ятник Тарасу Шевченку.
«Людина, яка в час масової безграмотності, працю задля просвіти народу зробила девізом свого життя і залишилася вірною тому девізові”. (Микола Сумцов про Христину Алчевську)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...