chrome firefox opera safari iexplorer

У назвах київських вулиць виправлять помилки

29 листопада 2012 о 14:15

Одразу три проекти рішень про найменування та перейменування вулиць столиці розглянули депутати Київради на пленарному засіданні 29 листопада 2012 року. Про це УНН повідомили у прес-службі київської міськради.

За зверненням Споживчого товариства – колектив індивідуальних забудовників «МЕТРОЛОГ» чотири нові вулиці у Голосіївському районі Києва отримали назви: Серпнева, Липнева, Січнева, Квітнева.

Вул. Січнева пролягає від вул. Метрологічної до території державного заповідного господарства «Феофанія», вул. Квітнева, вул. Липнева та вул. Серпнева — від вул. Січневої до території державного заповідного господарства «Феофанія».

Нову назву отримає і провулок Березневий у Дарницькому районі. У зверненні колективу мешканців району зазначалося, що назва провулку дублюється, що створює незручності під час виклику різних служб, тому було запропоновано перейменувати його у 3-й провулок Березневий. Депутати підтримати пропозицію мешканців.

Коментуючи журналістам ці проекти рішень, заступник міського голови – секретар Київради Галина Герега відмітила, що позиція міської ради у таких питаннях – прислухатися до думки киян.

«До Київради постійно надходять звернення киян з проханням про найменування та перейменування вулиць. Кожна з цих заяв уважно розглядаються у профільних комісіях, і якщо депутати не бачать перешкод для задоволення такого звернення, рішення приймається, виходячи з пропозицій мешканців», — пояснює секретар Київради.

Дещо змінені назви отримали і добре відомі столичні вулиці. Згідно з інформацією, наданою Інститутом української мови, в офіційних базах даних назви вулиць будуть змінені таким чином: Площа Бесарабська на Бессарабська, вулиця Лейпцигська на Лейпцизька, вулиця Виборгська на Виборзька.

Розділи: Суспільство

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути