chrome firefox opera safari iexplorer

У Кіровограді перейменовують вулиці з радянськими назвами

28 жовтня 2011 о 07:38

Кіровоградська міська рада прийняла рішення перейменувати чотири вулиці, в тому числі центральні Карла Маркса і Леніна. Відповідний проект рішення сьогодні на сесії підтримала більшість депутатів — 49 з 67 присутніх.

Вулицям Карла Маркса і Леніна вирішено повернути історичні назви — Велика Перспективна і Палацова відповідно. Також на честь видатних мешканців міста вулицю Володарського перейменовано на Арсенія Тарковського, Поперечну другу — на Литвинова (учасник форсування Дніпра, Герой Радянського Союзу).

За словами голови фракції Партії регіонів у Кіровоградській міськраді, одного з ініціаторів перейменування Юрія Титова, в обласному центрі 50% назв вулиць відображають радянську історію, 25% — історію України і менше 20% — історію міста.

Титов зазначив, що особливих труднощів у зв'язку з перейменуванням вулиць мешканці Кіровограда не відчують.

«Для того, щоб замінити таблички на будинках, необхідно близько 12 тис грн. Думаю, знайдемо спонсорів серед підприємців. Паспортні столи готові до процедури перереєстрації, будуть робити це безкоштовно, так само податкова служба. Довідка з бюро технічної інвентаризації коштує 53 грн, але для пільгових категорій населення та пенсіонерів безкоштовно», — повідомив Титов.

За його словами, старі назви вулиць можуть використовуватися до 31 грудня 2012 року.

Серед депутатів виникла дискусія щодо доцільності перейменування вулиці Леніна на Театральну. Раніше з відповідною пропозицією виступали викладачі кількох українських вузів, у тому числі кіровоградських, а також патріотично налаштовані політичні та громадські рухи. Вони апелювали до того факту, що слова «Дворцова» немає в українській мові, це суржик. У той же час, на даній вулиці розташована будівля першого українського професійного театру, який через рік відзначатиме 130-річчя заснування.

Проте представник топонімічної комісії назвав пропозицію повернути вулиці Леніна історичну назву Дворцова «зваженим і обгрунтованим», оскільки вона первинна і не перекладається.

Проти перейменування взагалі сьогодні виступали комуністи. Перед будівлею Кіровоградської міської ради вони розгорнули десяток наметів, червоних прапорів і вимагали «не чіпати» назви вулиць радянського часу.

21 червня

Інші дати
Народився Юрій Кондратюк
(1897, м.Полтава  - 1941 або 1942) – український вчений-винахідник, один із піонерів ракетної техніки й теорії космічних польотів. Автор так званої «траси Кондратюка», якою літали на Місяць космічні кораблі «Аполлон».  
«Коли березневого світанку 1968 року я схвильовано слідкував на мисі Кеннеді за стартом ракети, що повинна була понести корабель „Аполлон-9“ у напрямку до Місяця, я думав про українця Юрія Кондратюка, котрий розрахував цю трасу, по якій повинні були летіти троє наших астронавтів». (Джон Хуболт, інженер НАСА, один з авторів проекту «Аполлон».)
Розгорнути
Народився Микола Закревський
(1805, м.Київ – 1871) - український історик, етнограф, художник, мовознавець і письменник. Автор фундаментальних праць «Нарис історії міста Києва», «Літопис і опис міста Києва».  
Розгорнути