chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві «випадково» знищили столітній трамвай

03 березня 2011 о 12:30

У ході ліквідації трамвайної лінії по Набережному шосе була знищена пересувна електропідстанція, зроблена з трамвайного вагона «пульман» 1909 року випуску.

Про це пише автор ЖЖ «Интерсный Киев».

Це ті самі 4-вісні вагони «пульман», завдяки яким київський трамвай вважався найбільш передовим у Російській імперії й у ранньому Союзі.

Вони були дорогими і важкими, у той же час при своїй високій місткості могли долати круті підйоми і вписуватися в найкрутіші повороти.

Усього в Київ потрапило 74 таких вагони. Виготовлені були на MAN, електроустаткування стояло бельгійське.

Фото kiev.pravda.com.ua

Наприкінці 30-х років 23 з них роздали в інші міста УРСР, інші пережили війну в Києві.

Після війни, починаючи з 1954 року, 15, знову таки, передали в інші міста, 30 цілком переробили в нові моделі, залишивши тільки раму, і ту переваривши, 14 пройшли капремонт кузова і до 1962 року були передані в інші міста, де трудилися до початку 70-х рр.

Фото kiev.pravda.com.ua

Таким чином, «пульмани» прослужили місту 55 років — більше, ніж будь-яка інша модель в історії київського трамваю.

З того часу зберігся тільки 1 борт, який у 1952 році був перероблений у пересувну тягову підстанцію. Через деякий час він був установлений біля станції метро «Дніпро», де «тимчасово» простояв більше півстоліття.

Тепер його немає. У музеях Європи автор таких не зустрічав.

21 листопада

Інші дати
Собор архистратига Михаїла
Архистратиг Михаїл є небесним покровителем Києва і зображений на його гербі. До 1917 року саме день Собору Архангела Михаїла святкувався як день міста Києва.
Розгорнути
Народився Петро Лубенський (Афонський)
(1907, Росія – 2003) – український драматург, кіносценарист. Автор п»єс «Нескорена полтавчанка», «Пісня над Бугом», «Соколята», сценарію до кінофільму «Королева бензоколонки».
Розгорнути