chrome firefox opera safari iexplorer

У Луганську створили незвичний портрет Тараса Шевченка

09 березня 2011 о 23:36

Луганський національний університет імені Тараса Шевченка продовжує вшановувати пам'ять Великого Кобзаря. Нещодавно у виші відкрили пам’ятник Шевченку, а сьогодні, у день народження поета, студенти зробили його портрет. На роботу пішло менше двох годин.

Мозаїку складали за спеціальним ескізом із маленьких книжечок, розміром 10 на 10 сантиметрів. Саме в таких книжечках, які отримали назву «захалявні», Тарас Шевченко писав на засланні.

«Книжечки, які він писав, він міг ховати лише за халявами чобота. В нашому варіанті подано умовний розмір захалявної книжечки, оскільки справжня «захалявна книжечка» була ще меншою за обсягом, бо її знайшли б, коли проводили постійні обшуки», – пояснила доцент кафедри української літератури Луганського національного університету Ірина Бойцун.

Шевченко вийшов «позитивним» і «яскравим»

www.radiosvoboda.org

У своїх «захалявних книжечках» студенти вирішили написати лише один вірш – «Садок вишневий коло хати». Ініціатор акції Олена Лошакова каже, на відмінну від іншої поезії Шевченка періоду заслання, цей вірш створює весняний настрій. Додає оптимізму також кольорова гама портрета – помаранчевий і білий кольори.

«Відійшли від традиційних, коричневих, темних, чорних тонів, в яких як правило зображують Шевченка, і вибрали яскраві кольори – сонячні, весняні. Тобто максимально позитивна, максимально яскрава, така цікава робота», – розповіла Олена Лошакова.

Портрет може потрапити до Книги рекордів України

www.radiosvoboda.org

Портрет розмістили у холі головного корпусу університету. Тож кожен міг оцінити арт-проект і висловити свою думку. Студент із Китаю Шугуан запевняє: на зображені відразу впізнав Тараса Шевченка.

«Щось схоже, звісно. Коли я піднімався сюди, я одразу помітив, що це Тарас Шевченко. Про нього я знаю, що він поет відомий. Коли я був у Китаї, коли я ще не навчався у вашій країні, тоді я вже чув про нього», – зауважив Шугун.

Портрет вийшов чималеньким – понад 6 квадратних метрів. На створення такої мозаїки пішло 356 книжечок. У виші вважають, що цього буде досить, щоб потрапити у Книгу рекордів України.

1 грудня

Інші дати
День працівників прокуратури
Указом Президента України від 02.11.2000 року встановлено професійне свято - День працівників прокуратури - 1 грудня.
Розгорнути
Народився Микола Леонтович
(1877, с.Монастирок, Вінницька область - 1921) – український композитор, хоровий диригент, Його обробка для хору народної пісні «Щедрик» відома у всьому світі як різдвяна колядка «Carol of the Bells».
Розгорнути
Народився Платон Воронько
(1913, с. Чернеччина, Сумська область – 1988) – український письменник, публіцист. Автор поетичної збірки «Повінь».
«У моєї доні Оченята сонні, Рученьки, Мов з вати, Доня Хоче спати... Ніч прийшла Тихенька, Спи, Моя маленька...» (Платон Воронько)
Розгорнути
Народився Платон Майборода
(1918, с.Пелехівщина, Полтавська область – 1989) –український композитор, автор численних пісень і хорів, обробок народних пісень ( «Пісня про рушник», «Якщо ти любиш», «Ми підем де трави похилі», «Київський вальс»).
А чи ранньою, чи пізньою, Як цвістимуть всі сади, Я прийду до тебе піснею, Тільки прагни, тільки жди…(Платон Майборода)
Розгорнути
Народився Георгій Майборода
(1913, с. Пелехівщина Полтавської обл. - 1992) - український композитор. Автор багатьох опер, симфоній, концертів для голосу з оркестром, для скрипки з оркестром, симфонічних варіацій для віолончелі з оркестром, хорів, романсів.
Розгорнути