chrome firefox opera safari iexplorer

Українці стали більше витрачати на мобільний зв'язок

24 березня 2011 о 12:08

За даними регулярного дослідження ринку телекомунікаційних послуг GfK Ukraine, у минулому році спостерігалося збільшення середніх витрат українців на послуги мобільного зв'язку. Фахівці відзначили, що в кінці 2009 року українці витрачали на мобільний зв'язок у середньому 43 грн на місяць, але протягом 2010 року середні витрати збільшилися до 45 грн.

«Частка тих, хто витрачає на мобільний зв'язок менше 30 грн на місяць, зменшилася з 16% до 11%, на противагу тому, що з 18% до 24% зросла група тих, хто витрачає на мобільний зв'язок більше 50 грн на місяць. Втім, більше половини українців (51%) витрачають на мобільний зв'язок у межах 30-35 грн щомісяця», — йдеться в повідомленні.

При цьому в GfK Ukraine відзначають, що одним з ключових драйверів зростання ринку мобільного зв'язку став мобільний Інтернет. Так, в останньому кварталі 2009 року лише 2% українців старше 16 років користувалися Інтернетом через мережу мобільного зв'язку.
Експерти говорять, що протягом 2010 року кількість таких користувачів зросла майже на 75% і досягла в четвертому кварталі 2010 року 3,5% серед всіх українців, старших 16 років. Більше користування мобільним Інтернетом характерне для молоді віком 16-19 років, серед яких 14% користується цим типом доступу, і жителів сіл, для яких цей показник досяг 10%.

Незважаючи на високу маркетингову активність операторів мобільного зв'язку і зміну стратегій операторів, за даними опитувань, структура ринку залишається майже без змін.

«Як і раніше, лідером ринку є Київстар, чия частка разом з Beeline склала в четвертому кварталі 52%. Послугами мобільного зв'язку компанії МТС користується 42% від усіх користувачів мобільного зв'язку, третє місце за часткою ринку належить life:), якого обрали 15% абонентів мереж мобільного зв'язку в Україні», — резюмують в GfK Ukraine.

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути