chrome firefox opera safari iexplorer

В Україні зберігається гендерна нерівність

04 березня 2011 о 10:23

Українці вважають, що чоловікам простіше робити кар'єру в нашій країні. Про це свідчать результати всеукраїнського телефонного опитування, проведеного Інститутом Горшеніна.

Більше половини українців (55,7%) вважає, що в нашій країні легше живеться чоловікам, аніж жінкам. Близько чверті опитаних (26,8%) висловили думку, що чоловікам і жінкам живеться в Україні однаково, а кожен десятий респондент (10,6%) вважає, що легше живеться в Україні жінкам.

Кожен другий українець (50,3%) вважає, що більше можливостей для самореалізації в нашій країні у чоловіків. Більше третини (36,2%) висловили думку, що таких можливостей більше у жінок, а 13,5% опитаних — не змогли відповісти на питання.

Велика частина українців (58,8%) висловили думку, що в країні простіше зробити кар'єру чоловікам. Вважають, що шанси на успішну кар'єру у представників обох статей однакові, 30,1%, а 9,6% вважають, що жінкам простіше зробити кар'єру в нашій країні.

Кожен другий опитаний (50,1%) вважає, що, навіть якщо б в сім'ї було достатньо грошей, більшість українських жінок воліли б працювати. Вважають, що в такому випадку жінки вважали за краще б не працювати — 42,4%.

Говорячи про колег-жінок, 37,8% чоловіків висловили думку, що вони працюють однаково. Майже чверть опитаних чоловіків (24,6%) відповіли, що жінки-колеги працюють гірше за них самих, а 4,5% — краще за них самих. При цьому близько третині чоловіків (33,1%) важко відповісти на це питання.

Говорячи про колег-чоловіків, більше половини опитаних жінок (55,1%) висловили думку, що вони працюють нарівні з ними. Кожна п'ята (20,3%) вважає, що колеги-чоловіки працюють гірше за неї, а 6,2% — краще.

Нагадаємо, за даними ООН, в Україні загострилися проблеми з дотриманням прав жінок і зберігається гендерна нерівність.

16 квітня

Інші дати
Феодосій Федченко
1911 –  український метролог, фізик-експериментатор. Створив найточніший маятниковий годинник – астрономічний годинник Федченка (АГФ), яким оснащено більшість обсерваторій, станцій метро і телецентрів країн колишнього СРСР.
Розгорнути
Народився Борис Возницький
(1926, с. Ульбарів Рівненської обл. - 2012) - український мистецтвознавець, академік Української академії мистецтв, Герой України, лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка, заслужений працівник культури України та Польщі, президент Українського національного комітету Міжнародної ради музеїв (ІСОМ), доктор honoris causa.
Розгорнути
Народилася Христина Алчевська (Журавльова)
(1841, м.Борзна Чернігівська область – 1920) - український педагог, організатор народної освіти, популяризатор української мови, народної пісні, творчості Тараса Шевченка. У своїй садибі у Харкові у 1899 році встановила перший у світі пам»ятник Тарасу Шевченку.
«Людина, яка в час масової безграмотності, працю задля просвіти народу зробила девізом свого життя і залишилася вірною тому девізові”. (Микола Сумцов про Христину Алчевську)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...