chrome firefox opera safari iexplorer

Кожен третій керівник в Україні — жінка, – дослідження

04 вересня 2013 о 15:44

Тільки кожен третій керівник в Україні — жінка. При цьому представниць прекрасної статі значно менше, ніж чоловіків серед власників компаній і ТОП-менеджерів, але більше на позиціях «менеджерів середньої ланки».

Крім того, «залізні леді» значно частіше керують жінками, ніж чоловіками: 46% офісних співробітниць і усього лише 20% співробітників відзначили, що їх безпосереднім керівником є жінка.

Як свідчать результати опитування, проведеного Дослідницьким центром Міжнародного кадрового порталу hh.ua, саме жінки схильні демонструвати авторитарний стиль керівництва, а підлеглі вважають їх тиранами частіше, ніж керівників-чоловіків.

Жінок вважають більш авторитарними і незрозумілими, а чоловіків — демократичними. На думку опитаних, 45% жінок-керівників одноосібно приймають рішення, а особливу увагу приділяють послуху й порядку серед співробітників. Поміж чоловіків таких авторитарних лідерів дещо менше — 42%.

Ставлення до оточуючих у керівників і керівниць теж відрізняється. Кожен четвертий офісний співробітник звинувачує «залізних леді» в тиранії і деспотичному ставленні до підлеглих. Серед чоловіків-керівників тиранів дещо менше (19%), але більше патріархів (22%). Це професіонали, які твердо впевнені у власній правоті й обожнюють пошану. Третім найпоширенішим типажем керівника є харизматичний лідер: 14% керівниць і 18% керівників сприймаються як енергійні, комунікабельні й дещо авторитарні.

Крім цього, зустрічаються також інші типажі менеджерів, хоча вони й менш поширені. Кожен 10-й офісний працівник упевнений, що його начальник — дилетант і займає місце лише завдяки зв’язкам. Близько 10% вважають своє керівництво гуманістами, які віддають перевагу людським стосункам, дискусіям і колективній творчості. Керівників-демократів, які делегують частину повноважень співробітникам, дещо менше: 10% чоловіків і 6% жінок. Серед менеджерів можна зустріти також борців-одинаків і дипломатів (5%).

Якщо керівник – жінка, то, на думку 41% опитаних, найчастіше її можна застати за паперовою роботою. Чоловіки-начальники, на думку опитаних, поводяться не так однотипно: 28% підлеглих упевнені, що керівник проводить більшу частину часу за межами організації, ще 28% — на нарадах, четверта частина опитаних приписують йому спілкування з оточуючими, а ще чверть — паперову роботу. Самі ж керівники описують свої робочі будні більш прозаїчно: половина з них (як чоловіків, так і жінок) проводить більшу частину часу за паперовою роботою. На другому місці — спілкування з оточуючими, а на третьому — наради з підлеглими.

Дані були отримані в результаті опитування, проведеного Дослідницьким центром Міжнародного кадрового порталу hh.ua в серпні 2013 року. Загалом було опитано 1350 респондентів (740 жінок і 610 чоловіків).

Нагадаємо, українські жінки-викладачі заробляють менше, ніж чоловіки. Вищий за 4500 грн дохід отримують 23,9% чоловіків і всього 12% жінок. Такі результати опитування Центру дослідження суспільства.

Джерело: ZAXID.NET
Розділи: Аналітика

2 жовтня

Інші дати
2 жовтня відзначають:
  • Міжнародний день соціального педагога.
  • Міжнародний день ненасильства.
Розгорнути
Богдан Стельмах 
1943 – український поет. Його вірші «Перший сніг», «Пшеничне перевесло», «Колиска вітру», «Запроси мене у сни», «Тільки раз цвіте любов» з музикою Івасюка й Білозіра стали загальнонаціональними шлягерами у виконанні гуртів Ватра, Океан Ельзи та Плач Єремії, виконавців Руслани й Олександра Пономарьова, Софії Ротару і Василя Зінкевича.
Розгорнути
Михайло Жук
1883 – український живописець, майстер станкової грамоти та кераміки. Автор робіт «Дівчина в кріслі», «Гуцул», «Портрет батька», хрестоматійних портретів М. Вороного, Г Нарбута, О. Мурашка.
Розгорнути
Михайло Іванов
1871 – український учений-тваринник, педагог, засновник експериментальних зоотехнічних станцій у заповіднику Асканія-Нова.
Розгорнути
Народився Йосип Бокшай
(1891, с. Кобилецька Поляна Закарпатської області. - 1975) - український живописець, майстер пейзажу. Спільно з А. Ерделі вперше на Закарпатті організував художню школу. Автор картин "Озеро в горах", "Синевир", "Полонина Рівна", "Зустріч на полонині"
Розгорнути
Народився Денис Січинський
(1865 - 1909) – композитор і хоровий диригент, перший професор музики у Галичині, музично-громадський діяч, педагог.
Розгорнути
Народився Іван Багряний
(1907 – 1963), український поет, прозаїк, публіцист, політичний діяч. Автор романів «Сад Гетсиманський», «Тигролови», поеми «Гуляй-Поле». Лауреат Державної премії імені Тараса Шевченка (посмертно).
«Перейшов усі світи я — Є прекрасних мов багато, Але п е р ш о ю, як Мати, Серед мов одна лиш ти є. Ти велична і проста. Ти стара і вічно нова. Ти могутня, р і д н а м о в о ! Мово — пісня колискова. Мова — м а т е р і у с т а.» («Рідна Мова», 1937)
Розгорнути