chrome firefox opera safari iexplorer

В Україні процвітає ґендерна нерівність

07 березня 2018 о 11:19
update.com.ua

Галя — середньостатистична жінка, що живе в Україні.

Ми опишемо звичайний день з життя, ґрунтуючись на статистиці і дослідженнях, проведених на території України і світу за останні роки.

Нехай ви не впізнаєте в її історії себе, адже портрет Галі — усереднене значення.

Мета розповіді — зібрати воєдино дані про становище жінок в Україні, виклики, ризики і очікування, з якими кожна з нас протягом життя стикається в більшій чи меншій мірі.

Ранок

Галя прокинулася сьогодні раніше. Їй треба приготувати сніданок для сім'ї, зібрати дитину в школу і випрасувати сорочку чоловікові.

Витрати часу на неоплачувану працю — приготування їжі, догляд за дитиною, прибирання та інше

Робота

Залишивши дитину в школі, Галя приходить в офіс. В цілому, їй подобається робота, та й заробіток у неї вище своїх шкільних подруг. Вона працює в сфері нерухомості, ріелтором.

На скільки вище середня зарплата чоловіків, ніж у жінок по регіонах України

Середня різниця в зарплатах чоловіків і жінок в цьому секторі — близько 8%. Не те, що у її подруги Ані, яка вибрала престижну професію фінансиста. Там точно чоловіки головні. Різниця в зарплатах в галузі — одна з найбільш відчутних — 35%.

Різниця в зарплаті по галузях у жінок і чоловіків

Колектив в офісі їй теж подобається, приємні жінки в оточенні, а роботодавець — чоловік. Галя, як і багато її знайомі і колеги, не дуже вірить в те, що жінка може бути хорошим лідером і керувати людьми. «Незадоволена стерва», — як завжди каже її чоловік.

Кількість керівників по галузям

У нас так вкоренилися стереотипи про те, що жінка емоційніша і не вміє себе контролювати, що жінці належить думати про косметику і одязі, а не про серйозні справи, що амбіції в бізнесі — не жіноча справа, що всі жінки — конкурентки, що її покликання полягає в обслуговуванні сім'ї, що більшість не помічає за цими шаблонами реальну людину. Треба сказати, що цим страждають не тільки чоловіки, але і самі жінки. Вони підтримують стереотипи про інших жінок, але, звичайно, не про себе.

Наша героїня давно не змінювала роботу. Взагалі отримати хорошу посаду при однаковому рівні освіти і навичок жінці складніше. Не тільки в Україні, а й взагалі в світі. Є жарт економістів про те, що шанси очолити велику компанію у чоловіка на ім'я Джон в півтора рази більше, ніж у жінки з будь-яким ім'ям.

Вечір вдома

Повернувшись додому, Галя поспішає приготувати вечерю і перевірити уроки.

Після вечері можна розслабитися і подивитися новини, погортати стрічку соцмереж. Для Галі природно, що експерти ТВ-сюжетів і новин в основному — чоловіки.

Галя знає не з чуток про те, що жінкам з активною життєвою позицією не раді в політиці. Нещодавно її мама балотувалася на виборах глав об'єднаних територіальних громад, але не пройшла.

Представленість жінок в обласних Радах

Ще раніше мама працювала в інституті. Там теж був жіночий колектив. Що характерно не тільки для сфери освіти, чим вищий ранг — тим більше чоловіків.

Гендерний баланс в українських вузах

Спокійний вечір біля телевізора раптово перервався сваркою. Складно пригадати, через що все почалося і чому він став кричати і ображати її. Втім, як зазвичай.

«У нього нервова робота», — заспокоює себе Галя. Добре, що не трощить меблі і не піднімає руку, як це було з Галиною сестрою.

Тоді сестра вирішила не звертатися в поліцію.

«А що вони зроблять? Квартира його, та й переломів немає, просто синці», — говорила тоді вона. Але після другого випадку все таки пішла від агресора.

Домашнє насильство: підсумки року

Джерело: update.com.ua
Розділи: Суспільство

25 червня

Інші дати
Іван Крип’якевич
1886 –  історик, академік АН УРСР, професор Львівського університету, директор Інституту суспільних наук АН України.
Розгорнути
Народився Віталій Русанівський
(1931, м. Харків - 2077) - український науковець, філолог, мовознавець-україніст і славіст, викладач.  Автор близько 350 праць із проблем сучасної української мови і історії, українського, слов'янського і загального мовознавства, історичної граматики, стилістики.
Розгорнути
Народився Євген Попович
(1930, с. Межиріч Черкаської обл. - 2007) - український перекладач. Переклав твори Г. Беля, Е. М. Ремарка, Г. Е. Лессінга, Т. Манна, Е. Т. А. Гофмана, В. Гете, Г. Гейне та ін. австрійських, німецьких і швейцарських письменників; переклав  з німецької "Щоденники" О. Кобилянської.
Розгорнути
Народився Іван Крип'якевич
(1886, м.Львів – 1967), український  історик. Автор ряду наукових досліджень про українську козацьку державність та діяльність Богдана Хмельницького, підручників з історії України. Інститут українознавства НАН України носить ім'я І.П.Крип'якевича.
Розгорнути