chrome firefox opera safari iexplorer

В Україні процвітає ґендерна нерівність

07 березня 2018 о 11:19
update.com.ua

Галя — середньостатистична жінка, що живе в Україні.

Ми опишемо звичайний день з життя, ґрунтуючись на статистиці і дослідженнях, проведених на території України і світу за останні роки.

Нехай ви не впізнаєте в її історії себе, адже портрет Галі — усереднене значення.

Мета розповіді — зібрати воєдино дані про становище жінок в Україні, виклики, ризики і очікування, з якими кожна з нас протягом життя стикається в більшій чи меншій мірі.

Ранок

Галя прокинулася сьогодні раніше. Їй треба приготувати сніданок для сім'ї, зібрати дитину в школу і випрасувати сорочку чоловікові.

Витрати часу на неоплачувану працю — приготування їжі, догляд за дитиною, прибирання та інше

Робота

Залишивши дитину в школі, Галя приходить в офіс. В цілому, їй подобається робота, та й заробіток у неї вище своїх шкільних подруг. Вона працює в сфері нерухомості, ріелтором.

На скільки вище середня зарплата чоловіків, ніж у жінок по регіонах України

Середня різниця в зарплатах чоловіків і жінок в цьому секторі — близько 8%. Не те, що у її подруги Ані, яка вибрала престижну професію фінансиста. Там точно чоловіки головні. Різниця в зарплатах в галузі — одна з найбільш відчутних — 35%.

Різниця в зарплаті по галузях у жінок і чоловіків

Колектив в офісі їй теж подобається, приємні жінки в оточенні, а роботодавець — чоловік. Галя, як і багато її знайомі і колеги, не дуже вірить в те, що жінка може бути хорошим лідером і керувати людьми. «Незадоволена стерва», — як завжди каже її чоловік.

Кількість керівників по галузям

У нас так вкоренилися стереотипи про те, що жінка емоційніша і не вміє себе контролювати, що жінці належить думати про косметику і одязі, а не про серйозні справи, що амбіції в бізнесі — не жіноча справа, що всі жінки — конкурентки, що її покликання полягає в обслуговуванні сім'ї, що більшість не помічає за цими шаблонами реальну людину. Треба сказати, що цим страждають не тільки чоловіки, але і самі жінки. Вони підтримують стереотипи про інших жінок, але, звичайно, не про себе.

Наша героїня давно не змінювала роботу. Взагалі отримати хорошу посаду при однаковому рівні освіти і навичок жінці складніше. Не тільки в Україні, а й взагалі в світі. Є жарт економістів про те, що шанси очолити велику компанію у чоловіка на ім'я Джон в півтора рази більше, ніж у жінки з будь-яким ім'ям.

Вечір вдома

Повернувшись додому, Галя поспішає приготувати вечерю і перевірити уроки.

Після вечері можна розслабитися і подивитися новини, погортати стрічку соцмереж. Для Галі природно, що експерти ТВ-сюжетів і новин в основному — чоловіки.

Галя знає не з чуток про те, що жінкам з активною життєвою позицією не раді в політиці. Нещодавно її мама балотувалася на виборах глав об'єднаних територіальних громад, але не пройшла.

Представленість жінок в обласних Радах

Ще раніше мама працювала в інституті. Там теж був жіночий колектив. Що характерно не тільки для сфери освіти, чим вищий ранг — тим більше чоловіків.

Гендерний баланс в українських вузах

Спокійний вечір біля телевізора раптово перервався сваркою. Складно пригадати, через що все почалося і чому він став кричати і ображати її. Втім, як зазвичай.

«У нього нервова робота», — заспокоює себе Галя. Добре, що не трощить меблі і не піднімає руку, як це було з Галиною сестрою.

Тоді сестра вирішила не звертатися в поліцію.

«А що вони зроблять? Квартира його, та й переломів немає, просто синці», — говорила тоді вона. Але після другого випадку все таки пішла від агресора.

Домашнє насильство: підсумки року

Джерело: update.com.ua
Розділи: Суспільство

9 лютого

Інші дати
Василь Данилевич
1872 – український історик, археолог, нумізмат, музеєзнавець, учень В. Антоновича. Автор фундаментальної праці з давньої історії Київщини «Археологічна минувшина Київщини» (1925), історіографічних розвідок про Миколу Костомарова, публікацій матеріалів про численні археологічні дослідження курганів на Сумщині, слов’янських старожитностей під Харковом.
Розгорнути
Іоанна Златоуста
Опівдні ясне сонце - на ранню весну
Розгорнути
Народився Никифор Григор'єв (Григор'єв-Наш)
1883 –  педагог-просвітянин, громадський і політичний діяч, Міністр освіти в уряді УНР, директор Соціологічного інституту в Празі, керівник українського відділення радіостанції «Голос Америки». Автор праць «Історія України в народних думах та піснях», «Основи націознання», «Українська національна вдача».
Розгорнути