chrome firefox opera safari iexplorer

В Україні жінок-депутатів менше, ніж у арабських країнах

09 березня 2011 о 00:27

Кількість жінок-парламентаріїв у світі продовжує збільшуватися, хоча і повільними темпами — на 0,6% на рік. В середньому жінки обіймають 19,2% депутатських місць, в Україні ж із 450 депутатів Верховної ради лише 36 жінок (8%).

Найкраще справи йдуть у Швеції, де 45% жінок-парламентаріїв, у цілому по Європі — 21,4, в арабських країнах 11,7%.

«Якщо хтось із вас сподівається висвітлити у своїх ЗМІ той момент, коли в парламентах жінок буде стільки ж, скільки чоловіків, я змушений вас розчарувати: ніхто з вас не зможе цього зробити. При нинішніх темпах, а число жінок у парламентах росте лише на піввідсотка на рік, ми можемо відзначити цю радісну подію лише у 2070 році», — заявив генеральний секретар Міжпарламентського союзу Андерс Джонсон.

На сьогодні 43 держави досягли рекомендованої ООН квоти представництва жінок у законодавчих органах, що становить 30%.

Однак ідеї гендерної рівності все ж перемагають по всьому світу. Так, у 2008 році в органах урядів в різних країнах працювало в середньому 17% жінок, у порівнянні з 8% у 1998 році.

В Україні ж тенденція — зворотна. В уряді Миколи Азарова, сформованому рік тому, немає жодної жінки-міністра, а заступниць міністра у червні 2010 року було всього 12 із 168.

І це при тому, що Україна — на третьому місці у світі за співвідношенням жіночого населення до чоловічого.

Так, на кінець 2010 року в Україні на 100 чоловіків припадало 116,9 жінок (більше лише у Латвії та Естонії). Усього ж у світі чоловіче населення, хоч і незначно, але перевищує жіноче — на 100 жінок припадає 100,8 чоловіків.

25 квітня

Інші дати
Вероніка Черняхівська 
1900 – українська письменниця, поетеса-лірик, перекладачка (медичні праці, «Місячна долина» Дж. Лондона, «Прорість» Е. Золя, «Олівер Твіст» Ч. Діккенса). Онука письменника М. Старицького.
Розгорнути
Народився Микола Трублаїні (Трублаєвський Микола)
(1907, с. Вільшанка, Вінницька область – 1941) - український письменник, автор творів для дітей та юнацтва - «Мандрівки», «Шхуна «Колумб», науково-фантастичного роману «Глибинний шлях».
«Будь хоробрим, витривалим. Це потрібно для Батьківщини, для тебе самого. Учись у мужніх, кмітливих, стійких, наслідуй їх. Вони допоможуть тобі стати справжнім громадянином...» (Микола Трублаїні)
Розгорнути