chrome firefox opera safari iexplorer

В Україні жінок-депутатів менше, ніж у арабських країнах

09 березня 2011 о 00:27

Кількість жінок-парламентаріїв у світі продовжує збільшуватися, хоча і повільними темпами — на 0,6% на рік. В середньому жінки обіймають 19,2% депутатських місць, в Україні ж із 450 депутатів Верховної ради лише 36 жінок (8%).

Найкраще справи йдуть у Швеції, де 45% жінок-парламентаріїв, у цілому по Європі — 21,4, в арабських країнах 11,7%.

«Якщо хтось із вас сподівається висвітлити у своїх ЗМІ той момент, коли в парламентах жінок буде стільки ж, скільки чоловіків, я змушений вас розчарувати: ніхто з вас не зможе цього зробити. При нинішніх темпах, а число жінок у парламентах росте лише на піввідсотка на рік, ми можемо відзначити цю радісну подію лише у 2070 році», — заявив генеральний секретар Міжпарламентського союзу Андерс Джонсон.

На сьогодні 43 держави досягли рекомендованої ООН квоти представництва жінок у законодавчих органах, що становить 30%.

Однак ідеї гендерної рівності все ж перемагають по всьому світу. Так, у 2008 році в органах урядів в різних країнах працювало в середньому 17% жінок, у порівнянні з 8% у 1998 році.

В Україні ж тенденція — зворотна. В уряді Миколи Азарова, сформованому рік тому, немає жодної жінки-міністра, а заступниць міністра у червні 2010 року було всього 12 із 168.

І це при тому, що Україна — на третьому місці у світі за співвідношенням жіночого населення до чоловічого.

Так, на кінець 2010 року в Україні на 100 чоловіків припадало 116,9 жінок (більше лише у Латвії та Естонії). Усього ж у світі чоловіче населення, хоч і незначно, але перевищує жіноче — на 100 жінок припадає 100,8 чоловіків.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути