chrome firefox opera safari iexplorer

Відкрився перший безкоштовний «обмінник» дитячого одягу

10 березня 2011 о 21:02

У Дніпропетровську відкрився перший в Україні «магазин без грошей». Фактично — це безкоштовна комісіонка дитячого одягу для практичних батьків.

Тобто якщо ваш малюк виріс зі своїх светрів чи черевиків, ви можете їх просто обміняти на одяг більшого розміру. Таке ноу-хау вигадали у Профспілці домогосподарок України, щоб полегшити матеріальне життя жінок, котрі нещодавно стали мамами.

Мати двох дітей Оксана Сизоненко принесла до «Магазину без грошей» цілу купу одягу свого молодшого малюка. Усі речі — майже нові, але заробляти на цьому Оксана відмовляється.

Оксана Сизоненко, мати двох дітей: «Придя даже в комиссионку — они увидят, что вещь в хорошем состоянии и решат на этом нажиться. Это менталитет наших людей. Они поставят такую цену, что мама, зайдя, и даже если вещь понравится — просто не сможет ее купить».

Цінова політика більшості дитячих магазинів в Україні для звичайних родин — неприйнятна. Жінки бідкаються: одяг для 5-літніх малюків коштує не менше за дорослі речі.

Інна Лазарева, домогосподарка: «Это непонятно, почему для ребенка должна быть такая дорогая обувь. Если она покупается на 1 сезон, ну максимум — на 2».

«Магазин без грошей» для жінок із середнім достатком — справжнісінький порятунок. Тут можна знайти все: від дитячих велосипедів та колясок до м’яких іграшок та брязкалець. Для зручності працює навіть диспетчерський пункт — по телефону жінки зможуть отримати інформацію, чи є в наявності потрібний одяг.

Неблагополучним родинам вхід до магазину заборонений. Обмінник дитячого одягу здебільшого орієнтований на тих мам, які вступили до Профспілки домогосподарок. Тільки у Дніпропетровській області — таких уже декілька тисяч. Ідея, кажуть фундатори проекту, — геніальна. Адже дозволяє згуртуватися навколо батьківських клопотів.

Ольга Коваленко, керівник всеукраїнської профспілки домогосподарок: «У женщин, которые сидят дома с маленькими детьми — много проблем. Они фактически предоставлены сами себе — замкнуты в своем пространстве. Профсоюз позволяет всех их объединить и шире посмотреть на их проблемы».

У планах організаторів — створення власного Інтернет-сайту та мережі безкоштовних магазинів у всіх великих містах. Вже зараз Профспілка домогосподарок представлена у 17 регіонах України.

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути