chrome firefox opera safari iexplorer

До Великодня у столиці розмалювали 26 метрових писанок

14 квітня 2011 о 08:06

Кожна писанка символізує окрему область, тож візерунки не повторюються. На велетенську писанку обов’язково наносили ескіз, адже розписувати її важче, аніж звичайне яєчко.

“Воно велике, маленьке яєчко воно і є маленьке, його можна взяти в руку і щось малювати, а велике яйце — на ньому важко малювати і щось створити”, — каже майстриня Оксана.

Протягом трьох днів метрові писанки прикрашатимуть Український дім. Та прощатись з великодніми символами організатори не збираються. Писанки презентують на святкуванні 20-ї річниці незалежності України, після чого вони поїдуть містами Євро-2012.

“Ми плануємо виставити ці писанки на виставці, приуроченій до фінального чемпіонату Європи Євро-2012. Очікується дуже багато іноземних гостей, і ми вважаємо, що ця експозиція достойно представить писанкарство України і покаже різноманіття культури України”, — переконана директор Українського дому Оксана Гриценко.

Розписом писанок відкрили Великодній ярмарок. Тут демонстрували пасхальні традиції кожної області.

 

14 жовтня

Інші дати
Віктор Баранов
1950 – український поет, прозаїк, перекладач. Автор численних поетичних збірок, повістей та романів. Лауреат літературних премій імені Є. Плужника та О. Гірника.
 
Розгорнути
Народився Лесь Сердюк
(1940, м. Харків - 2010) - український актор. Знявся  в понад 90 фільмах ("Загибель ескадри", "Як гартувалася сталь", "Батальйони просять вогню", "Гетьманські клейноди", "Мамай", "Тарас Бульба").
Розгорнути
Народилася Раїса Кириченко (Корж)
(1943,  с. Землянки Полтавської області - 2005) - українська співачка (мецо-сопрано), народна артистка УРСР. Лауреат державної премії України ім. Т. Г. Шевченка. Кращі пісні: "Чураївна", "Козачка", "Стремено", "Жіноча доля", "Мамина вишня".
Знову наснилось дитинство, Тепле, як гарна весна. Вишня вдіглася в намисто,Мама щаслива й сумна. Там за село проводжала Долю мою молоду... Щедро мені щебетала Мамина вишня в саду. (Слова Дмитра Луценка, музика Анатолія Пашкевича)
Розгорнути
Покрова Пресвятої Богородиці
Відзначення свята Покрови має дуже глибоку історію в Україні. Хоча свято було впроваджене ще з часів хрещення Русі, особливе шанування Покрови Богородиці починається з 12 століття, при князі Андрії Боголюбським, який і збудував першу на Русі Покровську церкву. Покрова Пресвятої Богородиці була одним з найголовніших свят запорозьких козаків, котрі будували багато однойменних храмів та особливо шанували ікони Покрови.
Розгорнути
День українського козацтва
Гей, на горі там женці жнуть, А попід горою, яром, долиною Козаки йдуть. Гей, долиною, гей, Широкою козаки йдуть... (Українська народна пісня)
Розгорнути