chrome firefox opera safari iexplorer

Тридцять тисяч писанок в одному сквері увійдуть до Книги рекордів України

13 квітня 2012 о 11:29

Писанки, крашанки та дряпанки з усіх регіонів України зібрали у сквері перед столичним театром імені Івана Франка. Ці обов’язкові атрибути Великодня зробили учасники Всеукраїнського фестивалю писанки, здебільшого школяріАле кожен може додати свою писанку до рукотворного «Писанкового раю».

Ідея перетворити сквер перед театром Франка у Києві на «Писанковий рай» належить активістам акції «Парад вишиванок». Вони запросили до участі усіх небайдужих, повідомляє Радіо Свобода.

«Ми залучаємо, кого можемо: і молодих, і старих, і тих, що щось можуть вирішити. З транспортом нам допомагає НТУ (Національний транспортний університет Ред.), КМДА дала дозвіл організовувати це у сквері та прислала людей, які охороняють територію», – розповідає один із організаторів заходу Ірина Люлька.

Волонтери прибрали сквер й обвішали дерева писанками. У планах оргкомітету – має бути по одній писанці-оберегу на кожного киянина. Кожен може прийти в сквер і повісити свою писанку, щоб на Великодень їх зібралоася рекордна кількість.

Наступного року організатори планують зробити проект соціально орієнтованим: безкоштовно розсилати зібрані писанки у дитячі будинки або ж роздавати їх ветеранам.

У рамках «Писанкового раю» проводять кілька конкурсів: один для шкіл, а інший для всіх, хто зробив власну писанку.

«Та школа, яка надішле найбільше писанок отримає 100 кущів троянд. А за 3 найкращі писанки, які обере журі, їх автори отримають iPad 2», – розповіла піар-менеджер заходу Анастасія Куц.

Організатори кажуть, що хоч бюджет в них дуже маленький, але на призовому фонді не економили. На запитання, де ж вони взяли кошти на недешеві iPad-и, Анастасія відповіла, що фінансовою стороною питання опікується, зокрема, Олег Скрипка, а також інші відомі діячі. Це дало змогу активно піарити захід у соціальних мережах, на рекламних вуличних щитах і навіть зняти недорогий проморолик.

30 червня

Інші дати
30 червня відзначають:
  • День молодіжних і дитячих громадських організацій України.
  • Міжнародний день астероїда.
Розгорнути
Народилася Матільда Климовська
(1899, м. Пенза, Росія - 1974) - український скульптор. Працювала в галузі станкової та декоративної скульптури. Серед найвідоміших праць: погруддя С. Міхоелса, Т. Шевченка, "Онєгін і Тетяна в саду"  та ін.
Розгорнути
Народився Роман Шухевич
(1907, м.Львів – 1950) - український політичний та державний діяч, командуючий УПА.  
«На західних землях України твориться Українська Влада, яка підпорядкується Українському Національному Урядові, що створиться у столиці України — Києві з волі українського народу.» (З Акту відновлення Української Держави 30.06.1941 року).
Розгорнути

Новини Дивитися всі