chrome firefox opera safari iexplorer

На Черкащині встановлять ще один знак про географічний центр України?

01 квітня 2011 о 14:57

У Шполянському районі Черкаської області депутати райради вирішили встановити пам’ятний знак «Шполянщина – географічний центр території України».

За інформацією прес-служби Черкаської облради, депутати внесли зміни та затвердили районну програму «Будуємо нову Шполянщину» на 2011—2015 роки.

Окрім встановлення пам’ятного знака, програма передбачає створення культурно-туристичного комплексу, поліпшення благоустрою зон відпочинку, розвитку краєзнавства, туризму, залучення інвесторів для розбудови території географічного центру, будівництва паркової зони, об’єктів торгівлі, громадського харчування, сервісу, проведення фестивалів та інших культурних заходів.

Для розміщення цього комплексу передбачається відведення земельної ділянки площею 11,3 га, що знаходиться в адміністративних межах Сигнаївської сільської ради.

pro-vincia.com.ua

Водночас, як повідомляють місцеві ЗМІ, вже є кілька знаків про позначення географічного центру України.

Так, спочатку на стелі, встановленій на під’їзді до Шполи з боку Черкас, було викарбувано «Шпола — географічний центр України».

Та згодом мешканці с.Мар’янівки переконали владу змінити напис. У результаті — змінили стелу, і навіть проект культурно-історичного центру виготовили.

Тепер на стелі написано «Шполянщина — географічний центр України» і зображено карту з відмітками Шпола і Мар’янівка.

А стару стелу помістили в самій Мар’янівці, щоправда, знову ж таки за кілька метрів від самого центру. У сільській раді пояснюють це тим, що центр розміщений в ямі, тому стелу і розміщувати там незручно, і підійти до неї важко було б.

Тож, де саме буде розміщено новий пам’ятний знак – покаже час.

kraeznavstvo.at.ua

Довідка

Географічний центр України, згідно з даними Державного комітету природних ресурсів України (Наказ N 95 від 20 травня 2005 р. «Щодо уточненого місцезнаходження географічного центру України»), має координати 49°01'39" північної широти і 31°28'58" східної довготи.

Цей центр розташований на північній околиці села Мар'янівка (Шполянський район) між райцентром Шпола і селом Матусів Черкаської області.

Геометричний центр України розташований у містечку Добровеличківка Кіровоградської області.

«Рідна країна»

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...