chrome firefox opera safari iexplorer

Під Одесою з'явиться ринок, більший за «7-й кілометр»

14 квітня 2011 о 11:19

Поблизу Одеси побудують величезний оптовий продовольчий ринок, ціни на якому будуть нижчими за роздрібні на 50%.

Торгові площі займатимуть 100 гектарів (для порівняння, площа «7-го км», який вважається одним з найбільших ринків Європи, — близько 70 га), пише «Сегодня».

Ринки подібного зразка вже є у Львові і будуються у Києві, Донецьку і Запоріжжі. Згідно з проектом, на торговому майданчику розташуються павільйони для оптової торгівлі сільгосппродукцією (фрукти, овочі, молочна продукція, м'ясо, риба, квіти і навіть худоба) безпосередньо від виробника.

За словами губернатора Одеської області Едуарда Матвійчука, зараз місто намагається попасти на перше місце у черзі всеукраїнської програми по будівництву подібних об'єктів.

За задумом, ринок повинен об'єднати фермерів Одеської, Миколаївської та Херсонської областей. Скоріш за все, торговий майданчик буде розташований поряд з «сьомим кілометром».

За інформацією замдиректора департаменту розвитку аграрного ринку Міністерства аграрної політики Михайла Мельника у будівництво базарів інвестуватимуть бізнесмени, а держава проконтролює проекти і компенсує їм частину витрат. У 2011-му на реалізацію програми закладені 10 млн грн., які розділять між існуючими проектами, а до 2014-го на програму планують витратити 1,2 млрд.

Нагадаємо, в жовтні 2010 року Кабмін виділив 50 млн. грн. для надання державної фінансової підтримки створенню оптових ринків сільськогосподарської продукції.

Нагадаємо, що за минулий місяць плодоовочева «інфляція» в Україні склала 13%, або, іншими словами, у березні український споживач змушений був заплатити на 13% більше за той же набір основних овочів і фруктів, що і в лютому.

Якщо ж порівняти ціни в березні цього року і в березні 2010 року, то зараз споживач переплачує вже 43%.

23 грудня

Інші дати
Народився Степан Тимошенко
(1878, с.Шпотівка, Сумська область – 1972) – український вчений у галузі механіки. Автор фундаментальних праць з теорії опору матеріалів, теорії пружності та коливань. Один із організаторів і перших академіків Української академії наук. Основоположник школи прикладної механіки в США.
Розгорнути