chrome firefox opera safari iexplorer

Сімферопольські кондитери «вилили» шоколадні писанки

21 квітня 2011 о 19:33

Місцеві майстри створили дві величезні шоколадні писанки. Яйця, заввишки майже 70 сантиметрів, виливали з білого шоколаду шар за шаром в спеціальних формах.

Щоб відтворити ідеально рівні пропорції, кондитерам довелося кілька разів починати все наново.

“Яйце виливалося 4 рази. Воно ламається, воно крихке, при виливання, щоб з'єднати дві половини, не повинно бути видно швів, тому що, якщо їх видно і не акуратно, то ми знову переплавляли і робили все заново”, — розповідає кондитер Надія Плакса.

Вага одного шоколадного дива 7,5 кг, товщина стінки — 4 см. Для оформлення писанок цього року обрали дві теми — зображення Києво-Печерської лаври та казкову композицію. Яйця розфарбували харчовими фарбами з додаванням шоколаду. За словами художників, принцип розпису шоколадом по шоколаду нагадує технологію розпису гуашшю.

“Яйце покривається спеціальним харчовим лаком для шоколаду, і на ньому ми малюємо спеціальними фарбами для шоколаду. Ескіз накладається на яйце і просто перебивається зверху”, — каже художник Юлія Ястребова.

Колекція шоколадних писанок в Сімферополі існує вже кілька років. Першими її експонатами стали три копії яєць Фаберже. Щоб надати яйцям блиску та розкоші, художники перемальовували відомі композиції та прикрасили їх дорогоцінностями з цукру.

“Це дуже тонка, складна робота, як з ювелірними прикрасами, їх ми не можемо побачити на вітринах так, як це ексклюзив і знаходиться тільки в музеї”, — каже співробітниця музею Ольга Булавко.

Зазвичай, шоколадні фігури, як наприклад Ейфелева вежа або гігантська шоколадна ялинка, які були створені сімферопольськими кондитерами раніше, переплавляють. Яка доля спіткає шоколадні писанки ще невідомо, наразі їх виставили на продаж, оцінивши у тисячу гривень.

 

15 листопада

Інші дати
15 листопада відзначають:
  • Міжнародний день відмови від куріння.
  • Міжнародний день філософії.
Розгорнути
Народився Іван Падалка
(1894, с.Жорнокльови, Черкаська область – 1937) – український художник. Cтворив картини «Збирають баклажани», «Молочниці», «Cіножать», «У колгоспному саду», «Фотограф на селі», «Шахтарі», портрети М. Коцюбинського, П. Панча, Г. Cковороди; гравюри і графічні цикли «Вантажник», «Дніпрельстан» «Криворіжжя», «Полільниця», «Яблучко» та ін. 13 липня 1937 року Військова Колегія Верховного Суду СРСР засудила І. І. Падалку як «учасника націонал-фашистської терористичної організації, що ставив за мету відторгнення України від СРСР та реставрацію капіталізму» до вищої міри покарання — розстрілу. Того ж дня вирок було виконано. 1 лютого 1958 року Військова Колегія Верховного Суду СРСР знову повертається до справи І. І. Падалки і визнає її сфальсифікованою працівниками органів НКВС. Художника реабілітовано.
Розгорнути
Народився Володимир Блавацький (Трач)
(1900, м.Косів, Івано-Франківська область – 1953) – видатний український актор, режисер. В 1933 році у Львові створив художній театр «Заграва», який багато в чому орієнтувався на естетичні засади «Березоля» Леся Курбаса.
Розгорнути