chrome firefox opera safari iexplorer

Українці заробляють на рівні в’єтнамців і турків

22 квітня 2011 о 10:41

Україна посідає 36-те місце в списку зі 124 країн за рівнем добробуту населення. Про це свідчить результат глобального дослідження, здійсненого американським соціологічним інститутом Геллапа.

За статистичними підрахунками, 16% населення України задоволені життям і відносять себе до категорії тих, хто «процвітає».

У цьому сенсі Україна стоїть на рівні В’єтнаму, Туреччини й Румунії. Це ліпше, ніж Південна Африка, Узбекистан, Лівія, Португалія, Киргизстан, Туніс і Угорщина – там по 14% задоволених.

Однак населення України бідніше від населення Хорватії, Росії та Еквадору, де по 24% «процвітаючих». Ці три країни очолюють список 67 країн, які входять до умовної категорії «пересічно важкого» життя.

Справжні злидні превалюють там, де «процвітає» не більше за 12% населення. До цієї умовної категорії «животіння» соціологи відносять 38 країн. Зокрема, це Ємен, Китай, Афганістан, Вірменія та Єгипет: там по 12% задоволених життям. Трохи нижче на щаблях драбини – Грузія, Азербайджан і Македонія з 10%-ми «процвітаючих».

У категорії «тих, хто животіє» – Таджикистан, Камбоджа, Камерун, Судан, Зімбабве, Уганда і, нарешті, Чад – з 1% задоволених життям. Причому найближчими роками опитувані не сподіваються на поліпшення долі.

«Процвітаючим» своє життя вважає населення лише 19 країн світу зі 124 досліджених. У них благополучними себе вважають більшість громадян.

У Данії таких «процвітаючих» – 72%, далі йдуть Швеція, Канада, Австралія – 65%, Фінляндія – 64%, Ізраїль – 63%, Сполучені Штати – 59%.

Нагадаємо, середня місячна зарплата в Україні — близько 260-270 доларів. Середня пенсія — 100 доларів, а пенсіонери, як відомо, складають 30% населення. Крім того, велика кількість українських студентів отримує стипендію від 50 до 80 доларів. Якщо вираховувати середній дохід одного українця, виходить менше 200 доларів на місяць.

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути