chrome firefox opera safari iexplorer

Українські жінки заробляють на чверть менше за чоловіків

28 листопада 2012 о 15:10

Проблема гендерної рівності залишається актуальною для України, зокрема, різниця між зарплатою жінок та чоловіків у середньому становить 25%, низьким є й рівень представництва жінок у верхніх ешелонах влади.

Про це в ексклюзивному коментарі для кореспондента УКРІНФОРМу сказала кандидат економічних наук, старший науковий співробітник Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України Ганна Герасименко, акцентуючи увагу на важливості нещодавно ухваленої урядом Концепції Державної програми забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на період до 2016 року.

«Якщо у 27 країнах Європейського Союзу, за даними Євростату, середня заробітна плата чоловіків на 17,2% перевищує середню заробітну плату жінок, то в Україні цей розрив у 2011 році наблизився до 25%», — констатувала Г.Герасименко.

Проте, за її словами, раніше така різниця була ще гіршою: «Порівняно з початком 2000-х років, в Україні відбулося певне скорочення розриву в рівні середньої заробітної плати чоловіків і жінок, що забезпечило наближення до кращих міжнародних стандартів».

Як повідомила експерт, високим залишається рівень професійної сегрегації зайнятого населення, що визначає зосередження жінок у менш престижних професіях, з нижчими рівнями оплати праці та обмеженим доступом до керівних посад у різних секторах економіки.

Найяскравіше явище «скляної стелі» щодо кар'єрного просування жінок простежується в системі державної служби. 

«За підсумками 2011 року частка жінок на рівні, де приймаються відповідальні державні рішення, становила лише 14%, в той час, як на нижчих рівнях державного управління, що формують досвідчений кадровий резерв — перевищувала 70%. Ще більш красномовні тенденції простежуються у складі вищих посадових осіб місцевого самоврядування: жодної жінки не було у складі керівників першої категорії та лише близько 10% становили жінки у складі керівників другої та третьої категорій посадовців», — зазначила Г.Герасименко.

Окремо зупинилася вона й на представництві жінок у парламенті.

«Частка жінок серед народних депутатів Верховної Ради не перевищувала 8% протягом усього періоду незалежності. За цим показником країна наразі поступається не лише середньосвітовому рівню — 19,8% станом на травень нинішнього року, а й окремим державам ісламського світу: 27% — в Афганістані, 26% — у Тунісі та 25% — в Іраку», — сказала експерт, наголосивши, що вирішення цих проблем залишається актуальним завданням державної політики, «особливо у контексті прийняття країною зобов'язань з досягнення Цілей Розвитку Тисячоліття до 2015 року, однією з яких є забезпечення гендерної рівності в суспільстві».

Розділи: Суспільство

31 березня

Інші дати
Микола Бокаріус
1869 – український вчений, один із засновників судової медицини. Першому в Україні було присвоєно звання заслуженого професора (1925). Єдиний в Україні Харківський науково-дослідний інститут судової експертизи носить ім’я його засновника – професора М.С. Бокаріуса.
Розгорнути
Борис Срезневський
1857 – російський і український метеоролог і кліматолог, професор, організатор метеорологічної служби в Україні, директор Київської метеорологічної обсерваторії.
Розгорнути
Корній Чуковський (Микола Корнейчуков)
(1882, м. Санкт-Петербург, Росія - 1969) – російський письменник, перекладач і літературознавець українського походження. Перекладач українських поетів (збірка «Молода Україна»), упорядник кількох видань російських перекладів Тараса Шевченка, автор нарису «Шевченко» (1911). Автор славнозвісних творів для дітей «Айболит», «Мойдодир», «Муха-Цокотуха» та ін.
«Поразительнее всего то, что широкие читательские массы России угадывали гениальность Шевченко даже сквозь плохие переводы, даже несмотря на цензурные бреши. Они так жадно хотели узнать, изучить его твор¬чество, в котором чувствовали столько родного, что требовали и требуют все новых изданий его «Кобзаря» в переводе на русский язык.» (Корній Чуковський).
Розгорнути
Народився Микола Міхновський
(1873, с.Турівка Полтавська область – 1924) – український політичний та громадський діяч, правник, публіцист, ідеолог державної самостійності України, автор славнозвісної брошури «Самостійна Україна».
«І нехай кожний з нас пам'ятає, що коли він бореться за народ, то мусить дбати за ввесь народ, щоб цілий народ не загинув через його необачність. Вперед ! Бо нам ні на кого надіятися і нічого озиратися назад». (Микола Міхновський)
Розгорнути