chrome firefox opera safari iexplorer

Смертність в Україні — на рівні Гвінеї та Конго

01 червня 2011 о 09:32

За показниками смертності дорослого населення Україна нині розташована на рівні нерозвинених країн третього світу, зокрема Гвінеї та Конго, заявила перший заступник голови Адміністрації президента Ірина Акімова.

Вона зазначила, що наразі показник кількості ліжкомісць у лікарнях України удвічі більший, ніж у країнах Європи, але тривалість життя в Україні на 10 років менша.

«У нас зараз на одне лікарняне ліжко, на одного хворого виділяється 83 копійки на добу. Чи можемо вимагати ми від хорошого медика, щоб за цю суму він запропонував хворому якісну медичну допомогу?» — прокоментувала Акімова.

За її словами, кожен з регіонів України незабаром має запропонувати свій проект модернізації галузі медицини.

Нагадаємо, за прогнозами Інституту демографії, до 2025 року Україну заселять африканці та азіати. В переважній більшості, «кольорові» українці мешкатимуть у Центральній Україні.

На думку експертів, для того, щоб відновити в Україні навіть не 50, а 47 мільйонів населення, потрібно, щоб українська жінка народжувала 2-3 дитини, щоб на 10 жінок народжувалося 23 дитини. Сьогодні народжується 15.

 

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути