chrome firefox opera safari iexplorer

Переяславську діораму приїхали оцінювати експерти

07 травня 2011 о 12:23

Діорама чекатиме на вердикт авторів. Славнозвісне полотно в Переяславі таки приїхали оцінити російські художники студії Грекова, повідомляє СТБ.

Діорама «Битва за Дніпро» у Вознесенському соборі Переяслава – шедевр радянського батального живопису – від кольорів до точності зображення.

Надія Бойко, старша наукова співробітниця музею «Діорама»: «Художники писали лица бойцов по фотографиям… это реальные люди».

Натовпу відвідувачів тут очікують на День Перемоги – саме тоді переяславці масово ходять дивитися на «Битву за Дніпро». Це й шкодить діорамі, яку за нормами мали б реставрувати ще 10 років тому. З неї вже обсипається фарба, є пошкодження предметів...

Іван Крившенко, художник-реставратор студії військових художників ім.Грекова: «Пропадает эффект, который она должна производить».

Знімати полотно чи реставрувати на місці – ще не вирішили. Коли й скільки коштуватиме реставрація діорами в Переяславі, мають сказати фахівці, коли порахують усі пошкодження. У заповіднику ще до кошторису певні: самі не сплатять.

Ірина Татькова, заступниця генерального директора заповідника «Переяслав»: «На сьогоднішній день ми поки не знаємо вартість робіт дізнаємося – будемо дивитися на можливості заповідника і можливо звернемось до Мінкульту».

У Міністерстві культури про стан діорами знають. Кажуть: найперше кошти має віднайти місцева влада, щоб перед відвідувачами соромно не було.

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути