Міська влада і силові органи взялися наводити порядок на столичних ринках. За останній час неспокійно було на «Лісовому» і «Володимирському» ринках, де перевіряли документи у продавців і господарів МАФів.
Водночас, серед ринковиків почали ширитися чутки, що влада планує зносити ринки і на їх місці будувати мегамолли – великі магазини, де є все.
«Зараз ми перевіряємо усі ринки — біля метро і на житлових масивах, не вийшли вони за кордону. А 3-5 тисячі МАФів у Києві, в тому числі і ті, які стоять на законних ринках, взагалі без документів, і з цим треба щось робити», — сказав заступник голови КМДА Михайло Кучук, пишеСегодня.
Такі перевірки чекають і інші ринки Києва. Джерела серед депутатів Київради натякають: йде новий переділ, і дуже може бути, що на місці частини ринків відкриють супермаркети і торгові центри.
Нагадаємо, в п'ятницю о 7.00 «Володимирський» ринок близько 20 правоохоронців зібралися опечатати. Торговці мало не побилися з «Соколом», через що ринок не працював майже три години.
Екологічна інспекція повідомила, що на ринку не виконують умови зберігання відходів і немає документів на паркан, який встановлений там 18 років тому. Торговці стали стіною проти силовиків. Після втручання мерії Мінекології відкрив ринок і дало місяць на виправлення недоліків.
Серед ринковиків пішли чутки, що базар хочуть приватизувати. Як сказав заступник голови КМДА, який опікується торгівлею, Руслан Крамаренко, комунальні ринки місто приватникам віддавати не буде:
«Ми маємо намір їх підтримувати і розвивати», — підкреслив він.
Відзначимо, у столиці 86 ринків, включаючи три комунальних — «Бессарабський», «Житній» і «Володимирський». Всі вони, за даними КМДА, прибуткові — стоять у гарних місцях, де великі потоки покупців. Самі ж торговці пояснюють, що «маски-шоу» на ринках — знак до зміни керівництва, поставленого ще за Ірени Кільчицької.
«Коли прийшла команда Черновецького, то першим ділом взялася за ринки. Нова влада зараз робить те ж саме. На „Володимирському“ готові співпрацювати з новою владою, але нас ніхто не чує», — сказали в адміністрації ринку. Орендарі у свою чергу стверджують, що керівництво нібито наживається на оренді.
Кількість приватних ринків може скоротитися. Як сказав Крамаренко, частина «ринків» працює без документів:
Водночас, у КМДА кажуть, що насправді з'являться великі овочеві ринки.
«За ініціативою Мінагрополітики ми зараз підшукуємо в Києві 4-5 майданчиків під овочеві та продовольчі ринки, куди б виробники могли прямо привозити свою продукцію і продавати її на 5-10% дешевше, ніж на інших ринках», — повідомили в КМДА.
Як повідомлялося, 16 травня співробітники КП «Київблагоустрій» почали демонтаж малих архітектурних форм біля станції метро «Лісова». За непокору працівникам міліції, які забезпечували охорону правопорядку під час демонтажу кіосків, затримано 12 осіб.