chrome firefox opera safari iexplorer

У символіку Одеси повернули радянську зірку

02 травня 2011 о 09:05

Уся міська символіка Одеси відтепер буде увінчана золотою зіркою. Одеська міськрада затвердила нове зображення і опис одеського герба, внісши туди зображення «Золотої Зірки» героя СРСР.

«Про це нас просили ветерани і прості одесити в ході виборчої кампанії», — так прокоментував це рішення мер міста Олексій Костусєв в ході сесії.

Одеська міськрада затвердила нове зображення і опис одеського герба, внісши туди зображення «Золотої Зірки» героя СРСР.

Відтепер зірка буде розміщена на гербі міста, прапорі, корогві міської ради та штандарті міського голови, пише tochka.net.

Юрій Вязівський, автор офіційної одеської символіки, розповів, що такий проект герба був створений ще в 1999 році, проте з того часу шаблон був спотворений і Зірка героя як така на символіці міста не використовувалася. «Еталон — або втратили, або заховали, або подарували комусь», — сказав співавтор герба.

Відтворений проект він вважає геральдично правильним і відповідним опису. Тепер на гербі Одеси Золота зірка героя СРСР є сусідом з короною. Всі населені пункти мають таку корону — це символ муніципалітету, розповів Вязівський.

«Це моє творче рішення, що схвалене українським геральдичним товариством і кодифіковане для усіх інших міст-героїв України», — підкреслив він.

«Золота Зірка» була вручена Одесі 8 травня 1965 року, напередодні 20-річного ювілею перемоги в Другій світовій війні.

16 квітня

Інші дати
Феодосій Федченко
1911 –  український метролог, фізик-експериментатор. Створив найточніший маятниковий годинник – астрономічний годинник Федченка (АГФ), яким оснащено більшість обсерваторій, станцій метро і телецентрів країн колишнього СРСР.
Розгорнути
Народився Борис Возницький
(1926, с. Ульбарів Рівненської обл. - 2012) - український мистецтвознавець, академік Української академії мистецтв, Герой України, лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка, заслужений працівник культури України та Польщі, президент Українського національного комітету Міжнародної ради музеїв (ІСОМ), доктор honoris causa.
Розгорнути
Народилася Христина Алчевська (Журавльова)
(1841, м.Борзна Чернігівська область – 1920) - український педагог, організатор народної освіти, популяризатор української мови, народної пісні, творчості Тараса Шевченка. У своїй садибі у Харкові у 1899 році встановила перший у світі пам»ятник Тарасу Шевченку.
«Людина, яка в час масової безграмотності, працю задля просвіти народу зробила девізом свого життя і залишилася вірною тому девізові”. (Микола Сумцов про Христину Алчевську)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...