chrome firefox opera safari iexplorer

Івано-Франківськ слідом за Львовом заборонив радянську символіку на 9 травня

26 квітня 2013 о 09:56

Міська рада Івано-Франківська оголосила 9 травня Днем жалоби за загиблими українцям під час Другої світової війни.

Депутати також ухвалили рішення заборонити розміщення символіки неіснуючих і невизнаних держав (воєнізованих формувань) на будівлях і спорудах підприємств, установ і організацій в Івано-Франківську, незалежно від форми власності.

У постанові також зазначено, що «з метою недопущення виникнення конфліктних ситуацій» громадянам, установам і організаціям не рекомендується використовувати в місті цю символіку в дні державних свят.

За цю пропозицію проголосувало 38 депутатів, один — утримався (у міськраді 60 депутатів).

Нагадаємо, раніше Львівська міськрада ухвалила рішення про заборону використання в місті символіки СРСР, комуністичної і нацистської символіки 8-9 травня. У рішенні зазначено, що депутати заборонили вивішувати таку символіку на будівлях і під час масових заходів.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути