chrome firefox opera safari iexplorer

В Україні заборонили використовувати символіку СРСР

26 квітня 2012 о 16:05

Депутати Львівської міської ради вдруге винесли ухвалу про заборону використання символіки СРСР, комуністичної та нацистської символіки на території Львова.

За відповідне рішення проголосувало 74 депутати ЛМР. Як повідомляють «Коментарі», зокрема, в тексті постанови йдеться: «У зв'язку з можливістю поширення у Львові символіки неіснуючої тоталітарної держави — СРСР, комуністичної і нацистської символіки заборонити: використання символіки на території Львова, на будівлях державних установ та комунальних підприємств Львова , під час проведення масових заходів. Контроль за виконанням розпорядження покласти на міського голову та начальника ЛМУ ГУ МВС у Львівській області».

«Прошу підтримати ухвалу, враховуючи минулорічні події 9 травня. Ми повинні прийняти вольове політичне рішення. Львів – не місце для прапорів голодомору та свастики», — сказав під час виступу депутата від фракції ВО «Свобода» Юрія Михальчишина, який представляв дану ухвалу. За його словами, міська рада вже затверджувала минулоріч таку ж заборону.

Проте стало відомо, що Галицький районний суд Львова виніс рішення скасувати ухвалу ЛМР, зокрема пункт про заборону комуністичної символіки, а залишити лише заборону на використання нацистської символіки.

Водночас, начальник юридичного правління ЛМР Гелена Пайонкевич зазначила, що дана ухвала суду не надходила до міської ради. Проте якщо рішення суду надійне офіційно, Львівська міськрада подаватиме апеляцію.

Нагадаємо, 21 квітня 2011 року на сесії Львівської міської ради було прийнято постанову, що забороняє використовувати під час святкування Дня Перемоги радянську та нацистську символіку.

Джерело: ТСН
Розділи: Суспільство

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути