chrome firefox opera safari iexplorer

Депутати заборонили вивішувати портрети сучасних політиків

26 червня 2012 о 13:06

Сесія Чортківської районної ради Тернопільщини ухвалила небувале досі рішення — заборонити розміщення портретів сучасних політиків та державних діячів у школах, лікарнях і закладах культури.

Зробити це вирішили, як записано у документі, «з метою недопущення залучення дітей шкільного та дошкільного віку до політичних процесів, керуючись пунктами 16, 20 частини 1 статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні». А ініціаторами виступили районні депутати ВО «Батьківщина» і комісія районної ради з питань духовності, освіти, свободи слова та інформації.

Як розповіли в обласному офісі «Батьківщини», її представники ініціюватимуть таку заборону і в решті районів області. Поштовхом до «портретного спротиву» став березневий конфлікт в одній зі шкіл іншого району — Тернопільського. Педагоги навчального закладу села Мишковичі відмовилися як належне сприймати той факт, що портрет Тараса Шевченка у вестибюлі школи раптом замінили на «образ» Президента Віктора Януковича. Підтримали їх тоді відповідною вимогою і депутати районної ради.

Чи пошириться ініціатива чортківських депутатів на всю область — наразі невідомо. Але можна не сумніватися щодо намагання таки «навішати» Віктора Федоровича й іже з ним — з боку підконтрольних Банковій райдержадміністрацій.

24 жовтня

Інші дати
24 жовтня святкують:
  • День Організації Об’єднаних Націй (День ООН).
  • Всесвітній день інформації про розвиток.
Розгорнути
Народився Микола Біляшівський
(1867, м. Умань – 1926) – український археолог, етнограф, мистецтвознавець, музейний діяч. Один із засновників та дійсний член Української Академії Наук. В 1902-1923 роках - організатор і директор Київського міського художньо-промислового і наукового музею (тепер Національний художній музей України).
Розгорнути
День пам’яті Лук’яна Кобилиці
(1812, смт. Путила, Чернівецька область – 1851) – український громадсько-політичний діяч, керівник селянських повстань 40-х років 19 ст. на Путильщині (Буковині). Очолив виступи селян 22 громад, які рішуче відмовлялися відробляти панщину, самочинно переобрали сільську старшину, висунули вимоги відкриття українських шкіл, вільного користування лісами і пасовиськами. Як депутат австрійського парламенту виступив за надання політичної автономії Буковині і приєднання її до Галичини, вимагав скасування кріпацтва і передачу селянам землі без викупу.
Розгорнути