chrome firefox opera safari iexplorer

В Одесі з'явилася маршрутка з «общерусской» символікою

02 березня 2012 о 09:13

В Одесі з'явилося маршрутне таксі, прикрашене гербом Російської імперії, картою Новоросійського краю та історичним гербом Одеси.

Про це пише одеський сайт «Таймер».

Журналісти назвали цей транспортний засіб «імперобусом» за аналогією зі «сталінобусами» — автобусами і маршрутками, прикрашеними зображеннями Сталіна, які з'являються до Дня Перемоги на вулицях російських міст.

Інформація про появу «сталінобуса» на вулицях українського Севастополя виявилася невірною.

Новоросія - назва території уздовж узбережжя Чорного й Азовського морів у часи Російської імперії. До її складу входили українські землі (Запорізька Січ, Кубань, Побужжя).

Нагадаємо, що в лютому 2011 року мер Одеси Олексій Костусєв заявив, що «у нас є своя ідеологія, і ми за неї боротимемося».

В березні 2011 року одеська міськрада зобов'язала державні установи вивішувати червоні прапори на день Визволення міста від нацистів і в день Перемоги. Саме з цього рішення розпочалася інформаційна кампанія "прапора Перемоги".

У квітні 2011 року місцева влада привітала одеситів з днем Визволення міста плакатами з зображенням румунських окупантів. Тоді ж сесія міськради додала до існуючого герба Одеси зірку Героя СРСР.

Розділи: Суспільство

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути