chrome firefox opera safari iexplorer

В Одесі ухвалили низку новацій щодо російської мови

08 квітня 2011 о 16:39

Одеська міськрада затвердила програму розвитку і збереження російської мови в місті до 2015 року. На реалізацію програми депутати міськради 8 квітня виділили з бюджету Одеси 805 тисяч гривень.

Програма, зокрема, передбачає низку новацій в області освіти. Зокрема, заплановано збільшити кількість російськомовних шкіл, батьки зможуть обирати мову навчання для своїх дітей, а російська мова буде визначена, як одна з мов навчального процесу.

У програму включені закупівля для шкіл і бібліотек літератури російською мовою, відновлення практики обов'язкових шкільних екскурсій в Літературний музей, проведення загальноміського конкурсу вчителів російської мови і літератури.

Крім того, програма охоплює питання використання російської мови при розміщенні табличок з назвами вулиць і вивісок, в кінопрокаті, на телебаченні і радіо, а також в питаннях захисту прав споживачів та інших сферах.

Розробники програми впевнені, що необхідність створення програми розвитку російської мови в Одесі пов'язана з тим, що понад 200 тисяч одеситів висловилися на підтримку російської мови в ході проведеної в 2007 році громадської акції «Я розмовляю російською!» Програма розрахована до 2015 року.

Нагадаємо, мер Одеси Олексій Костусєв на першому засіданні нового виконавчого комітету Одеської міськради заборонив депутатам звертатися до нього українською мовою. Депутати одноголосно ухвалили рішення спілкуватися російською. До того ж мер зажадав, щоб документи міському голові подавали також тільки російською.

Олексій Костусєв каже про себе, що не є «русифікатором» Одеси і навіть поважає українську мову, але Одеса «завжди була російськомовним містом».

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути