chrome firefox opera safari iexplorer

За ініціативи Партії регіонів в Одесі встановлять пам'ятник російському полководцеві Суворову

25 липня 2012 о 10:49

Як передає кореспондент УНІАН, за ініціативи групи депутатів від Партії регіонів сьогодні на сесії Одеська міськрада ухвалила рішення встановити в Одесі на перехресті проспекту Добровольського і Дніпропетровської дороги копію пам'ятника російському полководцеві Олександру Суворову роботи скульптора Бориса Едуардса.

Цей пам'ятник було встановлено у місті 1914 року, а після війни, в 1945 році, влада ухвалила рішення передати його до Ізмаїла — з урахуванням заслуг полководця за взяття міста російськими військами.

За словами депутата від ПР Геннадія Труханова, який виступив на сесії, для установки копії пам'ятника залучено позабюджетні кошти. За деякими відомостями, ці роботи будуть завершені восени, напередодні виборів до Верховної Ради, в яких має намір взяти участь по мажоритарному округу і Г.Труханов.

Міськрада також ухвалила рішення про перенесення пам'ятника робітникам одеського заводу «Більшовик», які загинули під час Великої Вітчизняної війни. Депутат Сергій Бовбалан, який виступив на сесії, відзначив, що члени міськради фактично лише узаконюють вже виконане перенесення цього пам'ятника, до чого причетний лідер фракції ПР в міськраді Г.Труханов. «Поряд із заводом «Більшовик» пам'ятника вже немає, — відзначив С.Бовбалан, — хоча ніхто не давав дозволу на перенесення його з Балтської дорогі в інше місце, не узгоджував перенесення скульптури».

Він запропонував зняти питання з обговорення, а присутньому в сесійному залі прокуророві Одеси Геннадієві Фуртату розібратися з самовільним перенесенням пам'ятника.

Розділи: Суспільство

24 жовтня

Інші дати
24 жовтня святкують:
  • День Організації Об’єднаних Націй (День ООН).
  • Всесвітній день інформації про розвиток.
Розгорнути
Народився Микола Біляшівський
(1867, м. Умань – 1926) – український археолог, етнограф, мистецтвознавець, музейний діяч. Один із засновників та дійсний член Української Академії Наук. В 1902-1923 роках - організатор і директор Київського міського художньо-промислового і наукового музею (тепер Національний художній музей України).
Розгорнути
День пам’яті Лук’яна Кобилиці
(1812, смт. Путила, Чернівецька область – 1851) – український громадсько-політичний діяч, керівник селянських повстань 40-х років 19 ст. на Путильщині (Буковині). Очолив виступи селян 22 громад, які рішуче відмовлялися відробляти панщину, самочинно переобрали сільську старшину, висунули вимоги відкриття українських шкіл, вільного користування лісами і пасовиськами. Як депутат австрійського парламенту виступив за надання політичної автономії Буковині і приєднання її до Галичини, вимагав скасування кріпацтва і передачу селянам землі без викупу.
Розгорнути