chrome firefox opera safari iexplorer

Якій музиці надають перевагу студенти

05 травня 2011 о 09:26

Сучасна молодь віддає перевагу поп і рок-музиці.

Як повідомили в Інституті Горшеніна, такий висновок зробили експерти інституту за підсумками річної програми міжнародних соціологічних досліджень «Студенти – образ майбутнього», яка проводилася в Україні, Росії, Казахстані і Польщі.

Зокрема, відповідно до даних дослідження, більше половини опитаних студентів у всіх чотирьох країнах віддають перевагу популярній музиці (Казахстан – 57,5%, Польща – 56,9%, Україна – 51,6%, Росія – 50,1%).

Друге місце у більшості країн посідає рок (Польща — 53,6%, Україна — 49,3%, Росія — 45,0%). При цьому у казахських студентів на другій позиції опинилася симфонічна музика (42,1%), яка посіла і почесне третє місце в Україні (27,0%).

У Росії і Казахстані третє місце посів реп (43,5%, і 41,4% відповідно), а в Польщі — музичний стиль хаус (32,7%).

Також дослідження показало, що значна частина молоді чотирьох країн слухає джаз, шансон, ритм-н-блюз. Менш популярні серед студентів такі стилі, як етно, лаунж і фанк.

Коментуючи результати дослідження, заслужений артист України, акордеоніст Ігор ЗАВАДСЬКИЙ відзначив, що молодь дуже сильно схильна до стереотипів. При цьому артист поділився своїм розумінням успіху. «Особисто для мене успіх – це обов`язково складові трьох засад: божевільні амбіції, талант і сміливість. Для досягнення успіху потрібно максимально зробити акцент на чомусь одному. Якщо людина б`є в одну точку – рано чи пізно його чекає успіх», — сказав він.

При цьому, на думку І.ЗАВАДСЬКОГО, найголовніша якість для досягнення успіху – сміливість. «Щоб бути першопрохідником, потрібно мати величезну сміливість. Ті, хто обирає такий шлях, мають розуміти, що він буде тернистим. Вони одразу виходитимуть з поняття «формат». Однак такі люди, які більше цінують свою думку, ніж думка оточуючих, приречені на успіх, якщо, звичайно, у них є амбіції і здорове честолюбство», — упевнений музикант.

Міжнародне соціологічне дослідження «Студенти – образ майбутнього» проводилося Інститутом Горшеніна з жовтня 2010 року до березня 2011 року. Всього, згідно з випадковою вибіркою, було опитано 5 тис. 155 студентів у 22-х вищих навчальних закладах чотирьох країн: України, Росії, Польщі, Казахстану. У повному обсязі результати даного дослідження можна знайти на офіційному сайті Інституту Горшеніна.

 

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути