chrome firefox opera safari iexplorer

Журі визначилося із забудовою Десятинної церкви

19 травня 2011 о 18:57

За результатами голосування щодо проекту забудови території Десятинної церкви переможцями оголошені два проекти.
Про це «Українській правді. Київ» повідомив глава постійної комісії Київради з питань культури і туризму Олександр Бригинець.

За його словами, у повторному голосуванні взяли участь 14 членів журі. «Не було тільки одного члена журі, який написав лист з проханням доручити його голосування іншій людині, але не дали тій іншій людині проголосувати за нього», — додав Бригинець.

За його словами, в підсумку два проекти набрали по 6 голосів.

Один з них, як заявив Бригинець, передбачає накриття фундаменту Десятинної "скляним хрестом", без побудови музею або церкви, з невеличкою капличкою біля виходу на Пейзажну алею. Автором проекту є Андрій Миргородський.

Інший проект, авторства Ольги Кругляк, передбачає будівництво на місці Десятинної "величезної важкої церкви", заявив Бригинець.

«Ці два проекти оголошені співпереможцями з пропозицією об'єднати дві творчі групи», — сказав Бригинець.

«Журі розділилося на дві частини — це мистецько-наукова частина і адміністративно-церковна. Так от адміністративно-церковна частина підтримувала важку споруду, а інша частина — скляне накриття», — зазначив він.

Також депутат Київради наголосив, що з юридичної точки зору побудувати нову церкву на місці Десятинної неможна, тому що законодавством заборонено будівництво чого-небудь на рештках історичної пам'ятки.

Як відомо, під час першого голосування журі не змогло обрати кращу концепцію реставрації Десятинної церкви.

7 червня

Інші дати
Георгій Андрузький
1827 – український громадський діяч, поет. Член Кирило-Мефодіївського товариства (1846).
 
Розгорнути
Народився Анатолій Базилевич
(1926, м. Жмеренка Вінницької обл. -2005) - український графік. Ілюстрував народні казки, "Пана Халявського" Г. квітки-Основ'яненка, "Енеїду"  і "Наталку-Полтавку" І. Котляревського, твори І. Франка, Марка Вовчка, С. Руданського та ін. Народний художник України.
Розгорнути
Народився Іван Кандиба
(1930, с.Стульно, нині Польша – 2002), український правозахисник, член-засновник Української Гельсінської групи.
 
«Поразка – це наука. Ніяка перемога так не вчить» (Ліна Костенко)
Розгорнути