chrome firefox opera safari iexplorer

Сьогодні у столиці Канади відкриють пам'ятник Тарасу Шевченку

26 червня 2011 о 01:22

26 червня о 14:30 відбудеться урочисте відкриття пам’ятника українському поету Тарасові Шевченку в Оттаві. Про це повідомляє прес-служба Посольства України в Канаді.

Цю важливу подію організовує Комітет по встановленню  пам’ятника Т. Шевченку в м. Оттаві та Посольство України в Канаді на теренах Українського католицького собору Святого Івана Хрестителя.

За інформацією посольства, на відкриття пам’ятника запрошені відомі політичні, релігійні, громадські лідери Канади та України: сенатори, члени парламенту, дипломати, члени місцевих та національних підприємств та організацій. Список запрошених включає всіх жертводавців які підтримали проект пам’ятника.

Організатори приурочують цю подію двом датам: 120-ій річниці поселення українців в Канаді та 20-ій річниці незалежності України.

Під час відкриття відбудеться яскрава церемонія, що включатиме символічну посадку козацького дуба та закладання землі з могили Шевченка в Каневі.

Закінчиться програма дня святковим концертом за участі Канадської Капели Бандуристів з Торонто під керівництвом Доктора Віктора Мішалова. Також на сцені виступатимуть бандурист Ярослав Джусь, фіналіст конкурсу «Україна має талант  -2», танцювальний ансамбль «Світанок» та інші відомі Українсько-Канадські творчі колективи.

На відкритті пам’ятника будуть вшановані імена численних жертводавців, завдяки яким було зібрано кошти. До речі, не всі, адже для завершення проекту потрібна сума у розмірі 75 тисяч доларів.

Створення пам’ятника належить руці відомого скульптора Лео Молома (1915—2009). який проживав у канадському Вінніпезі, де у 1992 році заснував «Сад скульптур Лео Мола». Сьогодні там  експонується понад 300 його робіт. Славнозвісний пам`ятник Прем’єр міністру Джону Діфенбейкеру у виконанні Мола прикрашає Парламентський пагорб в Оттаві. Це не перший пам’ятник Шевченка у виконанні скульптора. Лео Молом зокрема створені пам'ятники Тарасові Шевченку у Вашингтоні, Буенос-Айресі і Санкт-Петербурзі. За свій надзвичайний внесок у розвиток мистецтва митець був нагороджений Орденом Канади (1989) та орденом України (2002).

Детальніше про цю подію можна дізнатися тут.

19 листопада

Інші дати
День працівників гідрометеорологічної служби
Державна гідрометеорологічна служба, яка функціонує у складі Міністерства охорони навколишнього природного середовища України, відіграє ключову роль в отриманні даних про поточні та очікувані гідрометеорологічні умови, сучасний клімат, його можливі коливання та зміни в майбутньому, прогнозування та попередження стихійних гідрометеорологічних явищ.
Розгорнути
День скловиробника
Професійне свято працівників скляної промисловості не випадково збігається з днем народження видатного російського вченого М. В. Ломоносова. Михайло Ломоносов був творцем хімічного виробництва глазурі, скла, порцеляни. Розробив технологію і рецептуру кольорового скла, які він використовував для створення мозаїчних картин. Винайшов порцелянову масу.
Розгорнути
День пам’яті Петра Дорошенка
(1627, м. Чигирин, Черкаська область – 1698) – визначний український державний, політичний та військовий діяч, гетьман України (1665 – 1676). Провів ряд важливих реформ, створив постійне 20-тисячне військо, встановив на українському кордоні нову митну лінію і почав карбувати власну монету. Стратегічною метою всієї внутрішньої і зовнішньої політики - було об'єднання під своєю владою Лівобережної і Правобережної України.
Розгорнути
Народлася Катря Гриневичева
(Катерина Василівна Гриневич; 1875, м.Винники, Львівська область - 1947) – українська письменниця, громадська діячка. Автор збірки новел «Непоборні», повістей «Шоломи в сонці» та «Шестикрилець». Померла 25 грудня 1947 р. в Німеччині, у Берхтесґадені, Баварія, похована там же.
Розгорнути